Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Futurolog: Na statku wybuchł pożar. Nie czas na sprawdzanie pogody w porcie docelowym

Kacper Nosarzewski, futurolog, partner w firmie foresightowej 4CF porównuje obecną sytuację do awarii statku, w którego maszynowni wybuchł pożar, ale pasażerowie mają się dobrze. - Nie czas na sprawdzanie pogody w porcie docelowym - wskazuje Nosarzewski przestrzegając, przed zakładaniem jakie zachowania konsumenckie będą miały miejsce, gdy społeczna izolacja dobiegnie końca. Dyscyplina, nadzieja i umiejętność adaptacji to kluczowe czynniki, którymi obecnie należy się kierować - uważa ekspert.
Reklama

W ramach wsparcia informacja właścicieli firm i managerów, prezentujemy stanowiska ekspertów w ramach nowej inicjatywy Europejskiego Kongresu Gospodarczego  - EEC Defence - razem bronimy gospodarki.

Kacper Nosarzewski, partner w firmie 4CF jest przekonany, że bez względu na to ile ten kryzys będzie miał wcieleń, branża spożywcza będzie sobie radziła tak samo dzielnie jak obecnie. Może się jednak zdarzyć, że w przypadku przedłużającego się zastopowania procesów gospodarczych, ilość wyzwań stanie się nie do udźwignięcia.

Przewagą polskich firm jest fakt, że potrafią produkować tanio i na dużą skalę, zachowując jakość. Adaptacja może nastąpić więc szybko. Niestety producenci, którzy podjęli zobowiązania inwestycyjne, by produkować produkty bardziej innowacyjne, zaspakajające potrzeby bardziej wymagających konsumentów, mogą mieć problemy.

Ekspert zaleca działanie w ramach dobrze rozumianego oportunizmu bez wyznaczania sobie sprecyzowanych celów a jedynie kwestionowanie dotychczasowych założeń, zbieranie danych rynkowych, aktualizowanie ich i zachowanie dobrej komunikacji z partnerami w łańcuchu dostaw i

Obecnie występują trendy chwili i one są bardziej realne niż trendy marketingowe, które występowały wcześniej - zauważa rozmówca.

Nie straciły na znaczeniu zagadnienia klimatyczne, takie jak susza czy bioróżnorodność ale na to nakładają się wyzwania sytuacji awaryjnej, którą mamy obecnie.

Przestrzegałbym przed słuchaniem hipotez, co wydarzy się po kryzysie i przywiązywaniem się do nich. Na razie nie ma podstaw do wyrokowania.

Mam nadzieje, że po kryzysie pewne pozytywne zjawiska. takie jak poczucie solidarności i odpowiedzialności za dostawców pozostaną z nami - liczy Kacper Nosarzewski.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum