Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Galeria Jurajska skończyła rok z ponad 5-proc. wzrostem obrotów

2018 rok okazał się być rekordowy dla Galerii Jurajskiej. Od stycznia do grudnia centrum handlowe odwiedziło blisko 7,2 mln klientów. Aż o ćwierć miliona więcej niż w tym samym okresie przed rokiem i o ponad pół miliona więcej niż 2016 roku.
Reklama

To także jeden z nielicznych obiektów w Polsce, który w 2018 roku oparł się wyzwaniom, jakie podyktował rynek, a które wynikały z wejścia w życie ustawy o zakazie handlu w niedziele i święta. Podczas kiedy galerie w całym kraju notował w 2018 roku średni spadek rzędu 3 proc. Jurajska zanotowała blisko 3 proc. wzrost klientów.

- Ten rok był wyzwaniem i wielką niewiadomą, ale bardzo mocna pozycja Galerii Jurajskiej na regionalnym rynku pozwoliła nam na utrzymanie zwyżkowego trendu na bardzo stabilnym poziomie. Co więcej, udało się nam osiągnąć także kilka spektakularnych frekwencyjnych sukcesów w ciągu roku, których nie notowaliśmy w latach ubiegłych – mówi Roman Bugajczyk, dyrektor Galerii Jurajskiej.

Ale nie tylko footfall w 2018 roku był na plusie, także obroty galerii. Miniony rok Jurajska kończy z ponad 5-procentowym wzrostem obrotów, podczas kiedy wskaźniki dla całego rynku mówią o zaledwie 2,2-procentowym wzroście – podaje Retail Institute.

- Nasi najemcy zarabiają, a w 2018 roku odnotowali jeszcze lepsze wyniki finansowe i to przy niższej dynamice sprzedaży obserwowanej na polskim rynku zwłaszcza przez sieci odzieżowe. Wpływ na to miała zarówno dobrze skrojona i dopasowana do regionalnego rynku oferta, jak również powiększenie się zasięgu oddziaływania galerii – mówi Roman Bugajczyk.

W listopadzie galeria ogłosiła, że jest już w 100 proc. wynajęta, a jej oferta domyka się liczbą 200 sklepów. To dziś jedno z nielicznych centrów handlowych w województwie śląskim z kompletem najemców.

Sukces ten to przede wszystkim zasługa znaczących zmian na mapie najemców. Tylko od stycznia do grudnia w galerii pojawiło się aż 11 nowych najemców, w tym m.in. Femestage, Mihiderka, Bobby Burger, Strefa Sushi, Bon Apetito, Pepco, X-Zone czy Jack&Jones. W procesie rekomercjalizacji galeria przedłużyła aż 22 umowy z dotychczasowymi najemcami.

24 partnerów biznesowych Jurajskiej w 2018 roku zmodernizowało swoje sklepy, z czego aż 12 powiększyło swoje lokale handlowe. W tym gronie znaleźć można m.in. Bajkowy Labirynt, Cropp, House i Sinsay. Trzy ostatnie marki należące do LPP SA wynajęły dodatkowo 570 m kw. 14 marek zdecydowało się na relokację.

- To był rok dużych zmian w ofercie, a także rok umacniania jej. Dzięki konsekwentnie realizowanej strategii komercjalizacji udało się nam wzbogacić zarówno kluczową dla nas ofertę modową, jak również ofertę rozrywkową, zwłaszcza o nowoczesny kids play oraz kolejne restauracje, także z segmentu casual dining – mówi Anna Borecka-Suda, leasing manager Galerii Jurajskiej.

Galeria Jurajska ma także ambitne plany na ten rok. Na poziome + 2 pojawi się nowa aranżacja pasaży, a także nowa aranżacja sufitów. Kontynuowana będzie także wymiana posadzki. Modernizację czekają także wejścia na z parkingu z poziomu +1 i +2.

W planach jest stworzenie także nowego parkingu na 130 samochodów oraz nowa aranżacja wejścia od strony bulwarów Warty. Powstaną także m.in. nowe miejsca postojowe dla rowerzystów. W planach są także nowe otwarcia, w tym m.in. sklepów Mango i Guess.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum