Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Gazetki promocyjne Lidla przeglądane częściej niż Biedronki

Jak wynika z raportu Listonic i Moja Gazetka „Sieci handlowe” najczęściej przeglądaliśmy w 2019 roku gazetki i promocje w Lidlu. Na drugie miejsce spadła w tym zestawieniu sieć Biedronka. Na trzecim miejscu, bez zmian w stosunku do poprzedniego roku, znalazła się francuska sieć Auchan.
Reklama


– Lidl w zeszłym roku wyprzedził Biedronkę, co pokazuje, że trochę lepiej dopasowuje swoją ofertę do preferencji Polaków. Jest to też na pewno efekt większych inwestycji reklamowych Lidla w ostatnich latach – mówi Emil Krzemiński, B2B Sales & Marketing Team Manager w Listonic. W ostatnim roku Lidl zainwestował w dedykowaną aplikację z promocjami i gazetkami oraz sklep e-commerce z produktami  non-food, co wzmocniło jego pozycję.
W 2018 roku udział popularności Biedronki na listach Listonic i Moja Gazetka wynosił 30,17%. W 2019 sieć odnotowała spadek o 2,47% i obecnie jej wynik wynosi 27,70%.

W Auchan konsumenci interesują się niskimi cenami marek własnych oraz szerokim asortymentem produktów. Czołówkę najchętniej przeglądanych gazetek, poza podium, uzupełniają: Kaufland, Tesco, Carrefour, Selgros, Pepco, Makro i Aldi. Zgodnie z przewidywaniami wzrost odnotowały proximity i convenience stores, do których zaliczamy Żabkę, Dino, Lewiatana czy Stokrotkę. Liderem kategorii drogerii w Polsce niezmiennie pozostaje Rossmann.

Wśród najczęściej przeglądanych gazetek w kategorii Dom i Ogród znalazły się: sieci IKEA, Castorama i Leroy Merlin. Inwestycja w sklep internetowy IKEA przyniosła wzrost sprzedaży online o 68% względem poprzedniego roku i stanowi 10% całości obrotów sieci.

Podsumowanie dla branży spożywczej powstało na podstawie danych z aplikacji Listonic oraz Moja Gazetka. Autorzy raportu analizowali, które gazetki z promocjami były przeglądane najczęściej.
Listonic to aplikacja mobilna do tworzenia list zakupów. W 2019 roku użytkownicy Mojej Gazetki przejrzeli ponad 2,4 mld stron gazetek promocyjnych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum