Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Gdańsk: Areszt za podpalenie drzwi galerii handlowej

Na trzy miesiące trafiła do aresztu Ukrainka, która podpaliła w ubiegłym tygodniu drzwi galerii handlowej "Przymorze" w Gdańsku. Po uruchomieniu systemów przeciwpożarowych straty placówki oszacowano na 500 tys. zł.
Reklama

Jak powiedziała PAP w poniedziałek oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Karina Kamińska, kobieta usłyszała łącznie pięć zarzutów i trafiła na trzy miesiące do aresztu.

8 lipca ok. godz. 3 w nocy straż pożarna została wezwana do pożaru Galerii Przymorze.

Jak się później okazało, ktoś podpalił drzwi, co skutkowało uruchomieniem instalacji przeciwpożarowej i zalaniem części obiektu. Straty galerii wyliczono na 500 tys. zł.

"Gdańscy funkcjonariusze przeglądali zapisy monitoringu i przesłuchiwali świadków. Był też zapis z kamer, na którym było widać postać podpalaczki" - powiedziała PAP Kamińska.

Policjanci przeglądali też nagrania z kamer monitoringu na stacjach benzynowych, bo osoba, która dokonała podpalenia miała w ręku kanister.

W trakcie śledztwa wyszło na jaw, że podpalaczką jest 32-letnia Ukrainka, która 10 czerwca i 7 lipca została przyłapana przez ochronę na próbie kradzieży.

Kobieta po zatrzymaniu przez ochroniarzy awanturowała się i obrażała pracowników.

Policjanci bardzo szybko ustalili, gdzie przebywa poszukiwana. Do jej zatrzymania doszło w jednym z mieszkań na terenie Gdańska.

Prokurator postawił kobiecie pięć zarzutów: dwukrotną kradzież rozbójniczą, dwukrotne znieważenie na tle narodowościowym pracowników ochrony oraz podpalenie obiektu.

Gdański sąd zdecydował o aresztowaniu kobiety na trzy miesiące. Grozi jej do 10 lat więzienia. 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum