Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Gemini Holdings zwiększy powierzchnie najmu w swoich obiektach

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield będzie współodpowiedzialna za komercjalizację centrów handlowych Gemini Park należących do Gemini Holdings. Inwestor planuje dalszą ekspansję na rynku oraz zwiększenie powierzchni wynajmu zarządzanych obiektów. Rozbudowa Gemini Park Bielsko-Biała rozpocznie się w połowie br.
Reklama
Centrum handlowo-rozrywkowe Gemini Park Bielsko-Biała mieści się przy ulicy Leszczyńskiej 20. Obiekt otwarto w maju 2009 r. Na powierzchni 32.000 mkw. znajduje się 90 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. W 3 kwartale 2013 r. galeria ma się powiększyć o 16 tys. mkw. Obszar, na którym prowadzone będą prace, obejmie teren od strony ul. Bora-Komorowskiego. Docelowo Gemini Park Bielsko-Biała oferować będzie 43.500 mkw. powierzchni najmu, 140 sklepów i punktów usługowych oraz 1.200 miejsc parkingowych.

Centrum handlowe Gemini Park Tarnów, usytuowane przy ulicy Nowodąbrowskiej 127, to największe centrum handlowe w regionie. Obiekt został oddany do użytku w sierpniu 2010 r. Na powierzchni ponad 42.500 mkw. znajduje się blisko 100 sklepów oraz punktów gastronomicznych i usługowych. Wśród najemców są m.in. Tesco, Castorama, Media Markt, C&A, Jysk, Mango, KappAhl, KFC, Calzedonia, Intimissimi, Martes Sport i Smyk oraz lokalni i regionalni producenci i usługodawcy.

Inwestorem i deweloperem obiektów jest Gemini Holdings, z siedzibą w Krakowie. Firma rozpoczęła działalność w 1993 roku od współpracy z British Petroleum. W kolejnych latach współpracowała przy realizacji obiektów dla sieci: Géant, Carrefour, Tesco, Lidl. Znajdują się one na terenie całej Polski, m.in. w: Dąbrowie Górniczej, Bielsku-Białej, Tychach i Rzeszowie. Przełomowym momentem w rozwoju firmy było rozpoczęcie budowy nowoczesnych centrów handlowych realizowanych przez spółki należące do Gemini Holdings.

- Firma Cushman & Wakefield, we współpracy z GREM Gemini Real Estate Management i BOIG Property Consulting zajmuje się wynajmem lokali w obu galeriach. Będzie także współodpowiedzialna za komercjalizację nowo powstającej części centrum handlowego w Bielsku-Białej. Postaramy się pozyskać nowych partnerów oferujących m.in. sprzęt RTV i AGD, multimedia oraz markową odzież - mówi Magdalena Gniazdowska, Associate z działu powierzchni handlowych firmy Cushman & Wakefield.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum