Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Gerard Depardieu zamyka biznes w Rosji

Gerard Depardieu, który w 2013 r. otrzymał rosyjskie obywatelstwo, zamknął swój biznes producencki w Rosji - pisze w sobotę niezależny portal Meduza. Przypomina, że wiosną francuski aktor opowiedział się przeciwko wojnie na Ukrainie. Teraz z rosyjskich supermarketów znikną produkty sygnowane nazwiskiem aktora.
Reklama

Depardieu zamknął swoje centrum producenckie w związku z "zastojem" w branży - poinformował producent Arnaud Frilley.

Rosyjskie obywatelstwo Depardieu 

Decyzja ma nie mieć związku z wojną na Ukrainie. Ale Meduza zauważa, że w marcu aktor opowiedział się przeciwko napaści Rosji na Ukrainę i skrytykował działania prezydenta Rosji jako "szalone".

Kreml w odpowiedzi oświadczył, że Depardieu "najpewniej nie całkiem rozumie, co się dzieje". Natomiast w rosyjskiej Dumie Państwowej (izbie niższej parlamentu Rosji) pojawiły się głosy, by pozbawić aktora rosyjskiego obywatelstwa.

Na wieść o planowanych przez francuski rząd podwyżkach podatków dla najbogatszych, aktor postanowił wyprowadzić się do Belgii. W 2012 roku zaczął ubiegać się o rosyjskie obywatelstwo. Władimir Putin wręczył mu paszport w roku 2013.

 

Ekologiczna wódka "Gerard Depardieu" 

Aktor przez lata korzystał na przyjaźni z Władimirem Putinem, która zapewniała mu minimalne podatki. W trakcie pobytu w Rosji podjął decyzję o produkcji biowódki  – ekologicznej wersji popularnego w Rosji alkoholu, produkowanej - jak reklamował - na bazie źródlanej, górskiej wody oraz czystych ekologicznie surowców.

Idea miała się zrodzić po tym, gdy Depardieu odwiedził Mińskie Zakłady Win Gronowych. Produkcja ruszyła w brzeskiej filii tych zakładów. Jak przekonują producenci, Depardieu miał osobiście uczestniczyć w opracowaniu receptury. W 2018 r. wódka sygnowana nazwiskiem aktora - "Gerard Depardieu" trafiła do rosyjskich supermarketów.

W marcu 2022 roku Depardieu wystąpił przeciwko wojnie na Ukrainie, potępiając ją jako „szalone ekscesy” prezydenta Federacji Rosyjskiej. W efekcie - jak podaje Meduza - biznes aktora w Rosji się kończy. Aktor zaczął sprzedawać pod marką "Depardieu" również szereg innych produktów w ramach projektu "Smaki Francji".

PAP/ ndz/ akl/ TWO

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum