Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GIS ostrzega przed niedozwoloną substancją w partii suplementu diety

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wykryciu niedozwolonej substancji w partii suplementu diety "MMASTER Raspberry". Konsumenci nie powinni jej spożywać.
Reklama

GIS podał, że w próbce produktu stwierdzono obecność niedeklarowanej substancji johimbiny - głównego alkaloidu kory johimby, który może wywoływać szereg działań niepożądanych.

Kora johimby lekarskiej oraz preparaty z niej uzyskane są zakazane do stosowania w żywności od 15 maja 2019 r. zgodnie z rozporządzeniem Komisji (UE) 2019/650.

Chodzi o preparat przedtreningowy "MMASTER Raspberry", o numerze partii 211119 i dacie minimalnej trwałości: 12.2023. Producentem jest 7FIT S.A., ul. Armii Krajowej 8c/2, 50-541 Wrocław.

Producent (7FIT S.A.) poinformował, że wszyscy zadeklarowani odbiorcy (klienci), którzy zakupili produkt, zostali o zaistniałym fakcie powiadomieni. Produkt ten został wycofany i zwrócony do producenta. Po zakończeniu zwrotów od klientów, kwestionowany produkt zostanie poddany utylizacji.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny we Wrocławiu nakazał wycofanie z obrotu przedmiotowego suplementu diety. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi postępowanie wyjaśniające w tej sprawie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum