Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GIS wycofuje partię sera mozzarella Ceko. Powodem Listeria monocytogenes

Ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes została wycofana jedna partia sera Mozzarella w plastrach - podał w poniedziałek Główny Inspektorat Sanitarny.
Reklama

Główny Inspektorat Sanitarny wydał w tej sprawie ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności.

Chodzi o produkt: Ser Mozzarella Plastry 135 g. z numerem partii: 01.22.1261 i z datą trwałości: 20.06.2022. Producentem jest CEKO Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością mieszcząca się przy ul Goliszew 3a, 62-817 Żelazków, weterynaryjny numer identyfikacyjny 30071602.

Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez producenta wycofaniu określonej partii produktu ze względu na wykrycie obecności bakterii Listeria monocytogenes w badaniach właścicielskich.

"Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające w przedmiotowej sprawie. Spółka CEKO rozpoczęła proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z obrotu" - podano w komunikacie.

Zapewniono, że organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej monitorują proces wycofywania ww. partii.

Podkreślono, że "nie należy spożywać partii objętej komunikatem". "Spożycie żywności zanieczyszczonej Listeria monocytogenes może prowadzić do choroby zwanej listeriozą" - wyjaśniono.

GIS zaleca, aby w przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, skontaktować się z lekarzem.(PAP)

Autor: Magdalena Gronek

mgw/ mir/

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum