Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GK Specjał wybierze tzw. kapitanów kategorii

W bieżącym roku zaczęliśmy rozmowy z producentami żywności dotyczące naszego nowego pomysłu. Polega on na tym, aby wybrać wśród nich tzw. Kapitanów Kategorii, którzy wspólnie z naszymi sieciami franczyzowymi będą budować strategię w sklepach w danej kategorii produktowej, np. jogurtów, serów, soków, czy wędlin - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.
Reklama

- Wybieramy najlepszego producenta, który w danej kategorii jest liderem i umawiamy z nim zasady współpracy. Kapitan Kategorii dzieli się z nami swoją wiedzą merytoryczną, czyli wskazuje nam, jak i gdzie powinny być ustawione w sklepach produkty w zależności od wielkości placówki handlowej i jej lokalizacji - mówi serwisowi portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

- Umawiamy się również na to, że wesprze nas finansowo, ponieważ tego typu współpraca to duży wysiłek analityczny oraz praca związana z utrzymaniem danego planogramu w sklepie - dodaje.

Jakie korzyści otrzymuje Kapitan Kategorii? - Gwarantujemy mu dostęp do sklepów i prowadzenie wybranej kategorii. Olbrzymią korzyścią dla producenta jest możliwość większej sprzedaży swoich produktów, ponieważ jako Kapitan Kategorii na pewno bardziej zadba o swoje produkty niż o asortyment konkurencji. Oczywiście my jako firma dbamy o wszystkich producentów, nie jest tak, że w sklepie znajdują się tylko produkty lidera - wyjaśnia.

Więcej na portalspozywczy.pl

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum