Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GK Specjał wysoko w rankingu. W planach przejęcia i rozwój franczyzy

Grupa Kapitałowa Specjał po raz kolejny znalazła się w gronie najbardziej efektywnych i stabilnych przedsiębiorstw w Polsce. Uplasowała się na 22. pozycji tegorocznej edycji listy 500 Rzeczpospolitej, czyli rankingu liderów Polskiej gospodarki.
Reklama

- Lista 500 to jeden z najważniejszych i najbardziej prestiżowych rankingów dotyczących polskiego biznesu. W tym roku była to już jego 24 edycja. Wysoka lokata GK Specjał w rankingu świadczy o stabilnej i rzetelnej pozycji grupy oraz jej konsekwentnym  rozwoju. Wyniki finansowe firm brane pod uwagę w rankingu obejmowały rok 2021 i 2020 – mówi Krzysztof Tokarz, prezes spółki Specjał.

Plany rozwojowe grupy to m.in. utrzymanie dynamiki wzrostu sprzedaży na poziomie 25-30% rocznie, rozbudowa centrów dystrybucyjnych i otwieranie kolejnych.

- Planujemy dalszy rozwój poprzez przejęcia, rozszerzenie asortymentu dostarczanego z magazynów i osiągnięcie poziomu 35% zatowarowania sklepów z dystrybucji spółek Specjał i przejętej Ren, zwiększenie nakładów na projekty informatyczne spółki i sieci franczyzowych, przekroczenie liczby 13 tys. sklepów franczyzowych w roku 2023 – wyjaśnia Krzysztof Tokarz.

Grupa zamierza rozwijać projekt twardej franczyzy Market Plus i zacieśniać współpracę własnych sieci Nasz Sklep, Livio, Rabat Detal z dystrybucją spółek Specjał i Ren.

Grupa Kapitałowa Specjał jest jedną z największych firm w Polsce. Reprezentuje wyłącznie polski kapitał. Działa w czterech branżach: hurt i detal FMCG, hurt i detal medyczny, ochrona osób i mienia oraz usługi porządkowe, a także finanse.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum