Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GK Żywiec z zyskiem na poziomie 298 mln zł. Pomógł brak oferty konkurenta w jednej z sieci handlowych

W roku 2015, zysk z działalności operacyjnej Grupy Kapitałowej Żywiec wyniósł 284 mln złotych, co stanowi wzrost o 100,6 % w porównaniu do roku poprzedniego. Grupa Kapitałowa  osiągnęła zysk netto wynoszący 298 mln złotych (w roku 2014: 159 mln złotych). Skonsolidowane przychody netto ze sprzedaży zwiększyły się o 1,3 %, osiągając wartość 3 132 mln złotych. Wolumen sprzedaży piwa wyniósł 11,6 mln hektolitrów, w porównaniu z 10,7 mln hektolitrów w roku 2014.
Reklama

- Rok 2015 był trudny dla rynku piwa zarówno pod względem ilościowym jak i wartościowym. Otrzymująca się intensywna konkurencja cenowa w połączeniu z dalszym wzrostem znaczenia nowoczesnego kanału sprzeday, w tym przede wszystkim dyskontów, doprowadziła do spadku cen piwa. Te trendy rynkowe pozostają wyzwaniem dla rentowności całej branży. Aby zmierzyć się z tymi wyzwaniami, ulepszyliśmy nasza strategie handlowa ukierunkowana na wzmocnienie
marek i odzyskanie konkurencyjności cenowej. Pozytywny wpływ na nasze wyniki miał take dobry sezon letni oraz brak oferty konkurenta w jednej z sieci handlowych. Wszystkie te działania oraz sprzyjające okoliczności doprowadziły do zwiększenia wolumenu sprzeday o blisko 1 mln hektolitrów w ciągu roku. Przeprowadziliśmy równie restrukturyzacje naszej organizacji, mając na celu znaczne obniżenie kosztów. W rezultacie, pomimo znacznego wzrostu sprzeday, nasze koszty nieznacznie się zmniejszyły o 3,5% w porównaniu z rokiem 2014.
Początkiem roku 2016 sfinalizowaliśmy transakcje sprzeday 80% udziałów w Distribev – spółce zajmującej się sprzedażą i bezpośrednią dystrybucja do kanałów detalu tradycyjnego i gastronomii, partnerowi strategicznemu Grupie Orbico (...).  Spodziewamy się, że rynek piwa w 2016 roku pozostanie na podobnym poziomie w ujęciu ilościowym, natomiast
w ujęciu wartościowym nieznacznie spadnie. Wszelkie nowe podatki pośrednie (np. „podatek od sprzeday w sieciach”) wpłyną w sposób negatywny na ten trend (...) - komentuje zarząd GK Żywiec.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum