Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GlobalData: Millenialsi przedefiniują handel. Detaliści muszą być gotowi

Sieci detaliczne powinny ponownie ocenić swoją strategię biznesową i możliwości technologiczne oraz przeanalizować, czy układ sklepu, systemy i procesy są zgodne z preferencjami zakupowymi millenialsów i post-millennialsów. Konsumenci należący do tych grup zamierzają bowiem przedefiniować przyszłość handlu detalicznego – ocenia firma Global Data.
Reklama

Będąc wciąż pod presją czasu, millennialsi szukają wygody i elastyczności. Oczekują płynnego, wielokanałowego doświadczenia zakupowego i łączą kupowanie online, aplikacje mobilne i wizyty w fizycznych sklepach. Choć millenialsi używają platform i aplikacji handlu elektronicznego w większym stopniu niż poprzednie pokolenia, ponad połowa zakupów nadal odbywa się w sklepach stacjonarnych - podaje GlobalData.

Millenialsi potrzebują jednak zachęt do odwiedzania sklepów, takich jak: środowisko zakupowe kojarzące się z rozrywką, silne marki, z którymi mogą się identyfikować, obiekty rekreacyjne, kawiarnie oraz doświadczenia w postaci prób produktów przed ich zakupem.

- Ponieważ millenialsi nie zaprzestali odwiedzania sklepów stacjonarnych, detaliści muszą wdrożyć narzędzia analityczne, aby dopasować układy sklepów, systemy i procesy operacyjne zgodne z cyfrową dojrzałością i preferencjami tych konsumentów – oceniają analitycy GlobalData.

Andreas Olah, analityk ds. handlu detalicznego w GlobalData ocenia, że detaliści muszą również pracować nad swoimi strategiami w mediach społecznościowych i integrować je z programami lojalnościowymi, funkcjami obsługi klienta i różnymi aplikacjami mobilnymi. Powinni ponadto współpracować z silnymi markami, które są popularne wśród millenialsów.

GlobalData zwraca uwagę na to, że millenialsi i post-millennialsi używają urządzeń mobilnych, w tym smartfonów i tabletów, a także inteligentnych zegarków, urządzeń AR (rozszerzonej rzeczywistości), czy służących do interakcji z detalistami i zakupu produktów. Ponieważ używają tych urządzeń w domu, pracy, w autobusie i podczas odwiedzania sklepów fizycznych, sprzedawcy detaliczni muszą wykrywać ich lokalizację i dostarczać treści i powiadomienia dotyczące sklepów, aby zachęcać do interakcji i zakupów.

Z tego powodu detaliści mogą korzystać z różnych narzędzi geo-fencing i śledzenia, takich jak Light Fidelity (Li-Fi), które wykrywają lokalizację klientów, wysyłając sygnały do ich smartfonów, poza tymi bardziej tradycyjnymi sposobami, takimi jak korzystanie z hotspotów Wi-Fi i dane operatorów telefonii komórkowej.

- Podczas gdy niektórzy millenialsi mogą sprzeciwić się śledzeniu i cenić sobie ochronę danych, większość z nich chętnie dzieli się przynajmniej niektórymi danymi, jeśli dostaną coś cennego w zamian, np. personalizację, wygodniejsze odnajdywanie drogi, oferty specjalne i możliwość wykonywania zakupów multi-channel – dodaje Olah.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum