Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Główny akcjonariusz Jeronimo Martins chce uruchomić w Polsce sieć klinik Walk'in Clinics

Sieć klinik Walk'in Clinics stworzona przez Sociedade Francisco Manuel dos Santos, głównego akcjonariusza grupy Jeronimo Martins, chce rozpocząć ekspansję na rynki zagraniczne i przygotowuje strategię internacjonalizacji. Polska i Kolumbia stanowią oczywiste cele, ze względu na działalność Jerónimo Martins w tych krajach - podaje portal promocji eksportu za Diário Económico.
Reklama

Jak zaznaczył prezes sieci klinik, José Mendes Ribeiro, projekt był początkowo przewidziany jedynie na rynek krajowy, niemniej jednak w obliczu dobrze prosperującej działalności JM na rynku polskim i kolumbijskim, firma nie wyklucza ekspansji na te rynki. Firma rozpoczęła już proces akredytacji w Joint Commission International, organizacji międzynarodowej, która certyfikuje ośrodki opieki zdrowotnej, co w przypadku pozytywnej oceny otwiera drogę do ekspansji międzynarodowej - pisze Diário Económico.

Marka Walk'in Clinics opiera się na koncepcji komfortu zarówno pod względem lokalizacji, stawiając na łatwy dojazd do klinik, jak i funkcjonowania, gdzie godziny otwarcia są wydłużone, a klienci mają do dyspozycji praktyczne rozwiązania finansowe zapewniające dostęp do opieki zdrowotnej od 7 euro miesięcznie (ok. 30 zł).

W Walk'In Clinics konsumenci będą mogli przeprowadzić podstawowe badania medyczne. Strategia marki Walk'In Clinics, zakłada również możliwość odwiedzenia zamkniętego katalogu lekarzy specjalistów.

Przypomnijmy, kilka lat temu pojawiały się informacje na temat powstawania w Polsce klinik medycznych tej firmy. W 2012 r. sieć Biedronka dementowała doniesienia. Portal wiadomoscihandlowe.pl, który oryginalnie podał wiadomość wycofał swój artykuł na ten temat. 

- Portugalski projekt Walk'In Clinics nie należy ani do Grupy Jeronimo Martins, ani do żadnej spółki wchodzącej w jej skład. Zgodnie z informacjami, które otrzymaliśmy z Grupy Jeronimo Martins, właścicielem takich klinik jest jeden z udziałowców Grupy JM, spółka Sociedade Francisco Manuel dos Santos - zaznaczała wtedy Biedronka.

Portugalska spółka Jeronimo Martins jest właścicielem kilku sieci detalicznych oraz hurtowych, m.in. sieci Biedronka, Hebe, Ara, Pingo Doce, czy Recheio. Skonsolidowana sprzedaż Grupy za sześć miesięcy 2015 r. wyniosła 6,64 mld euro w porównaniu do 6,05 mld euro w pierwszym półroczu 2014 r.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum