Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Google: Czas ładowania strony na smartfonie nie powinien przekraczać 3 sekund

41 proc. Polaków poszukuje informacji za pośrednictwem telefonu tak samo często, jak przy użyciu komputera, ale przedsiębiorcy mogą tracić nawet połowę wizyt mobilnych z powodu zbyt długiego czasu ładowania. Jak wskazuje badanie Google, ten czas nie powinien przekraczać 3 sekund,  a nawet w 90 proc. stron małych i średnich firm ładuje się średnio 10 sekund.
Reklama

Jednocześnie więcej niż połowa polskich przedsiębiorców nie posiada strony dostosowanej do smartfonów. Czas wczytywania się dobrych stron lokali z branży gastronomicznej to najczęściej pomiędzy 4,5 sekundy a 5 sekund, dlatego jeżeli strona danego miejsca ładuje się 7 sekund, dla właścicieli może to oznaczać utratę nawet 26 proc. wizyt klientów.

Średni czas, w jakim polskie strony ładują się na telefonach to: przypadku sprzedaży detalicznej - 11,3 sekundy, mediów i rozrywki - 10,6 sekundy, a biznesu - 9,8 sekundy. Ten czas wydaje się zdecydowanie zbyt długi, szczególnie w świetle danych mówiących, iż już 1-sekundowe opóźnienie w ładowaniu się strony powoduje spadek konwersji o 7%, a satysfakcji klienta o 16%. Dla 79% mobilnych konsumentów niewystarczające dostosowanie strony do smartfonów będzie także powodem, aby nie robić ponownie zakupów za jej pośrednictwem.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum