Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Google rusza z programem Internetowych Rewolucji

Google uruchamia platformę edukacyjną, która oferuje różne kursy tematyczne oparte o materiały wideo. Platforma powstała w ramach programu, który do końca 2016 roku ma objąć 100 tys. przedsiębiorców w Polsce.
Reklama

Platforma ma na celu pomóc przedsiębiorcom wykorzystać potencjał sieci. Aby skorzystać z kursu należy na stronie Internetowych Rewolucji odpowiedzieć na kilka pytań, które pomogą stworzyć plan nauki dla każdego kursanta. Na platformie udostępnione są między innymi krótkie filmy instruktażowe, w których eksperci objaśniają, jak zwiększyć obroty swojej firmy i zdobyć więcej klientów dzięki Internetowi. Wirtualne warsztaty są zróżnicowane tematycznie i dotyczą m.in. narzędzi do analizy danych, aplikacji mobilnych czy skutecznego wykorzystywania potencjału mediów społecznościowych. Platforma pozwala na indywidualne dopasowanie materiału w zależności od stopnia wiedzy użytkownika. Na zakończenie każdego działu przygotowane są krótkie testy i powtórki. Po przejściu i zaliczeniu wszystkich etapów nauki otrzymuje się certyfikat poświadczający uczestnictwo
w szkoleniu. Na platformie można znaleźć także odsyłacze do omawianych narzędzi. Poza narzędziami Google, internetowy kurs oferuje także obiektywny przegląd różnych innych rozwiązań przydatnych dla przedsiębiorców.

Platforma powstała między innymi na bazie doświadczeń z lipcowego programu pilotażowego
w województwie śląskim. 30 ekspertów Internetowych Rewolucji przez 5 tygodni w 9 głównych miastach aglomeracji śląskiej udzielało indywidualnych konsultacji i doradzało przedsiębiorcom, jak najlepiej wykorzystać narzędzia internetowe. W szkoleniach wzięło udział prawie 1600 osób.

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum