Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Google z nową platformą analizującą zachowania konsumentów

Google udostępnia nową platformę analityczną, która integruje dane pochodzące z różnych źródeł i pokazuje, w jaki sposób klienci wyszukują produkty online i jak dokonują finalnego zakupu.
Reklama

Google zaprojektowało nową platformę analityczną Google Analytics 360 Suite. Dzięki mobilnej wyszukiwarce, zwiększa się liczba wizyt na poszczególnych stronach, ale jednocześnie skróceniu ulega czas pobytu na każdej z nich. W związku z tym marketerzy muszą dostarczyć konsumentom użyteczną informację na temat produktu w krótkich momentach ich zaangażowania. 

Google Analytics 360 Suite pozwoli określić czy niektórzy klienci częściej kupują dany produkt niż pozostali oraz czy na stronę sklepu trafili dzięki wpisaniu zapytania w wyszukiwarkę Google. W kilku krokach można będzie następnie stworzyć kampanię AdWords kierowaną właśnie do tej grupy konsumentów i dostosowaną do ich potrzeb. 
Narzędzie umożliwi na przykład określenie, która reklama spowodowała największy wzrost sprzedaży lub która wersja strony internetowej okazała się najbardziej przyjazna dla użytkownika. 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum