Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grant Thornton: ofert pracy jest o 8 proc. mniej

W czerwcu 2022 roku pracodawcy opublikowali 288 tys. nowych ogłoszeń o pracę. To już o 8 proc. mniej niż przed rokiem.
Reklama

Polscy pracodawcy wyraźnie ograniczają skalę tworzenia nowych miejsc pracy – wynika z najnowszej edycji raport „Oferty pracy w Polsce”. Według danych zbieranych przez system rekrutacyjny Element dla Grant Thornton, w czerwcu na 50 największych portalach rekrutacyjnych opublikowali 288,4 tys. nowych ogłoszeń o pracę. Roczna dynamika spadła tym samym do -8 proc., co jest najniższym wynikiem od 16 miesięcy.

Co więcej, liczba aktywnych ogłoszeń (opublikowanych nie tylko w czerwcu, ale też w poprzednich miesiącach i nadal dostępnych) wyniosła na koniec czerwca 575 tys. To o 18 tys. mniej niż miesiąc wcześniej i o 106 tys. mniej niż trzy miesiące wcześniej, mimo że zwykle między marcem a czerwcem liczba ofert pracy wyraźnie rośnie.

Należy jednak pamiętać, że według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, do końca czerwca 2022 roku pracę podjęło w Polsce już 270,2 tys. uchodźców z Ukrainy. Tak silny, skokowy napływ kandydatów do pracy musiał mieć wpływ na spadek liczby ogłoszeń o pracę dostępnych w Internecie.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum