Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Green Caffè Nero przeznaczy 4 zł od każdej kawy na dzieci z Ukarainy

W dniu zakończenia roku szkolnego – 24 czerwca – od każdej zakupionej kawy lub herbaty (w wersji klasycznej lub mrożonej) Green Caffè Nero przekaże 4 zł, a cała kwota zostanie podwojona przez Fundację Caffè Nero. Zebrane w ten sposób środki zostaną przekazane bezpośrednio i w całości na rzecz czterech organizacji aktywnie działających na rzecz ukraińskich dzieci.
Reklama

Green Caffè Nero i cała grupa międzynarodowa Caffè Nero postanowiły aktywnie włączyć się w niesienie pomocy ofiarom okrucieństw wojny w Ukrainie. Sieć utworzyła Ukraiński Fundusz Pomocy. W składzie komitetu jest ośmiu członków zespołu z Polski, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, w tym prezes Green Caffè Nero Adam Ringer oraz prezes Caffè Nero Group Gerry Ford.

- Nie chcemy, by wojna, która dzieje się tuż za naszą granicą, spowszedniała. Pomoc musi dalej płynąć. Naszym pragnieniem jest, aby fundusze bezpośrednio, bez zbędnych kosztów administracyjnych i biurokratycznych, wpływały na polepszenie życia poszkodowanych. Dzięki podwojeniu kwoty przez Caffè Nero Foundation, każda kawa i herbata kupiona tego dnia to 4 zł przekazane organizacjom, które realnie wpływają na dobrostan Ukraińskich dzieci. – mówi Adam Ringer.

Ukraiński Fundusz Pomocy wybrał  cztery organizacje niosące pomoc ukraińskim dzieciom:

· Ministerstwo Polityki Społecznej Ukrainy

· Narodowy Specjalistyczny Szpital Dziecięcy Ohmatdyt w Kijowie

· Fundację Głosy Dzieci 

· Organizację Ukraiński Anioł 

 Poza Polską, Ukraiński Fundusz Pomocy Caffè Nero działa w krajach, w których operuje sieć kawiarni, tj. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Turcji, USA i w Szwecji. W każdym z krajów zostały podjęte inne akcje, by wesprzeć te same organizacje.

Green Caffè Nero posiada 69 kawiarni w Polsce.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum