Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grunty po planowanej inwestycji Karawela w Toruniu sprzedane

To koniec zapowiadanej od ponad dekady realizacji centrum handlowego Karawela w Toruniu. Grunty, na których miała powstać inwestycja handlowa, zostały wystawione na sprzedaż.
Reklama

Karawela, spółka odpowiedzialna za plan realizacji centrum handlowego w Toruniu, została postawiona w stan upadłości. Na sprzedaż wystawiono grunty o pow. 15,2064 ha położonych przy ul. Szosa Bydgoska. Cena minimalna za ok. 15 ha gruntów to ponad 40 mln zł.

Przypomnijmy, Karawela miała być największym regionalnym centrum handlowym w województwie kujawsko-pomorskim. Inwestor, warszawska spółka celowa Karawela, w 2010 roku zapowiedziała realizację kompleksu i przeznaczyła na ten cel łącznie 21 hektarów.

Według wstępnych założeń przy Szosie Bydgoskiej miała powstać galeria o powierzchni 40 tys. mkw. i park handlowy o pow. 20 tys. mkw. Otwarcie kompleksu planowano przed końcem 2013 roku.

W kolejnych latach wizja i projekt zmieniały się wielokrotnie. W 2013 roku inwestor, w trzeciej już wersji koncepcji, chciał zrealizować inwestycję w dwóch etapach: najpierw miał powstać park handlowy, a następnie centrum wyprzedażowe - Outlet Toruń.

Teraz - jak informuje ototorun.pl - można już oficjalnie ogłosić koniec planów przeprowadzenia ogromnej inwestycji. Decyzją sądu spółka została postawiona w stan upadłości i czas na wyprzedaż jej majątku.

Na sprzedaż został wystawiony teren o pow. 15,2064 ha położonych przy ul. Szosa Bydgoska, Szosa Bydgoska nr 94, 96, 96A, 98, 98A, 104 i ul. Pera Jonsona. Otwarcie ofert w przetargu ustalono na 25 czerwca br. Cena minimalna za ok. 15 ha gruntów to ponad 40 mln zł.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum