Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Atrium stawia na modernizację centrów handlowych

Program przebudów i rozbudów centrów Atrium European Real Estate Limited jest sposobem na uzyskanie jeszcze korzystniejszych przepływów środków pieniężnych w przyszłości.
Reklama

Spółka zakończyła pierwszy etap rozbudowy centrum handlowego Atrium Promenada, w wyniku której oddano do użytkowania 7 600 mkw. powierzchni najmu brutto GLA. Obecnie trwają prace zmierzające do oddania 13 400 mkw. nowej powierzchni. 

W centrum Atrium Targówek rozpoczęto prace przygotowawcze pod rozbudowę, dzięki której powstanie dodatkowe 8 600 mkw. powierzchni najmu brutto GLA. 

Realizowane w Polsce inwestycje są częścią szerszego planu przebudów, w wyniku których w ramach obecnych obiektów Grupy zostanie dodanych blisko 70 000 mkw. nowej powierzchni najmu brutto (GLA), co będzie stanowić istotny wkład w rozwój Grupy czyniącej nieustające starania o jak najbardziej zrównoważony wzrost dochodu.

Zysk brutto Atrium European Real Estate Limited za cały 2016 rok wyniósł 72,6 mln euro, co stanowi wzrost o 104 mln euro w porównaniu do straty w wysokości 30,9 mln euro w 2015 roku. Jest to przede wszystkim wynikiem rewaluacji o 14,5 mln euro (w porównaniu z 104,7 mln euro dewaluacji w roku ubiegłym, głównie z powodu sytuacji w Rosji) zrównoważonej wzrostem wydatków administracyjnych o 20 mln euro, w związku z wyższymi kosztami obsługi prawnej w zakresie roszczeń odszkodowawczych i rezerw z nimi związanych.

Grupa wykazała dochód netto z najmu (NRI) w wysokości 188,8 mln euro (za 2015 rok wynosił 197,9 mln euro), zaś dochód netto z najmu, zgodnie z porównywalnymi danymi stowarzyszenia EPRA, stanowił 156,6 mln euro (za 2015 rok wynosił 160,3 mln euro). Wartości te uwzględniają spadek dochodu w Rosji o 5,9 mln euro, czyli 15% (w czwartym kwartale 2016 roku był to spadek o 3%)

Wartość portfela Grupy, obejmującego 60 obiektów wyniosła 2,6 mld euro, po przeprowadzeniu transakcji strategicznej sprzedaży aktywów z portfela (na dzień 31 grudnia 2015 roku w portfelu było 77 obiektów, a ich łączna wartość wynosiła 2,7 mld euro).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum