Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Auchan oraz Makro Cash & Carry rozpoczęły współpracę zakupową w Polsce

Makro Cash & Carry i Auchan ogłosiły podpisanie umowy dotyczącej współpracy zakupowej. Zgodnie z jej zapisami Makro deleguje Auchan przeprowadzenie negocjacji z dostawcami w 2016 roku, co dotyczy wybranych produktów i dostawców, głównie międzynarodowych korporacji.
Reklama

Każda ze stron podpisujących umowę pozostaje w pełni odpowiedzialna za swoją strategię handlową, w tym politykę cenową, ofertę produktową i marketingową

- Współpraca między firmami, oparta na uzupełniających się działalnościach biznesowych, ma na celu "zapewnić konkurencyjność profesjonalnych klientów Makro oraz zwiększyć potencjał zakupowy konsumentów będących klientami sieci Auchan - tłumaczą spółki.

Przypomnijmy, pod koniec października 2014 r. firmy zawarły dwie umowy. Pierwsza dotyczy wspólnych negocjacji z nowymi dostawcami na poziomie globalnym.

Druga obejmjmowała wspólny zakup międzynarodowych usług oraz produktów non-food, które będą sprzedawane przez obie firmy niezależnie.

Auchan działa na świecie od ponad 50 lat, a w Polsce od 1996 roku, od otwarcia pierwszego sklepu Auchan w Piasecznie pod Warszawą. W Polsce Auchan zarządza 50 hipermarketami oraz zatrudnia ponad 14 tys. współpracowników. 

W Polsce MAKRO Cash & Carry istnieje od 1994 roku. W 2014 roku firma obchodziła 20. rocznicę rozpoczęcia działalności na polskim rynku. MAKRO posiada obecnie 41 hal (w tym już jedenaście hal mniejszego formatu). Łączna powierzchnia sprzedaży hurtowej firmy wynosi około 300 000 m2. MAKRO Cash & Carry zatrudnia w Polsce ponad 5500 osób. 

 

 
 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (2)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum