Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Azoty Puławy: walne zgromadzenie spółki zajmie się umową z Polimeksem Mostostal dotyczącą budowy bloku węglowego

Polimex Mostostal, generalny wykonawca bloku węglowego, wystąpił z roszczeniem do Grupy Azoty Puławy o zmianę kontraktu w zakresie jego wartości oraz terminu zakończenia - poinformowała wiceprezes puławskich Azotów Justyna Majsnerowicz. W środę sprawą zajmie się walne zgromadzenie spółki.
Reklama

Jak poinformowała we wtorek podczas konferencji prasowej wiceprezes Grupy Azoty Puławy Justyna Majsnerowicz, budowa bloku energetycznego w oparciu o paliwo węglowe, jedna z kluczowych inwestycji spółki, zaawansowana jest w 97 proc.

"W I kw. br. nakłady na tę inwestycję wyniosły niemal 13 mln zł, były one głównie związane z kosztami rozruchu" - dodała wiceprezes.

"Po zakończeniu I kw. uzyskaliśmy zgodę korporacyjną rady nadzorczej w sprawie zaopiniowania wniosku do zgromadzenia wspólników związanego ze zmianami w tym projekcie, polegającymi na zwiększeniu budżetu projektu z 1,2 mld zł do 1,230 mld zł oraz wydłużeniu okresu realizacji o 223 dni, tj. do 3 czerwca tego roku" - poinformowała.

Wyjaśniła, że przyczyną wniosku są roszczenia partnera spółki w tym projekcie - generalnego wykonawcy Polimeksu Mostostal o zmianę kontraktu w zakresie jego wartości oraz terminu zakończenia.

"Roszczenia wynikają z faktu, że realizacja tego projekt przypadła na niespotykany w ostatnich czasach okres i zbiegła się z wystąpieniem zjawisk noszących znamiona siły wyższej, czyli pandemii covid, czy agresji Rosji wobec Ukrainy, które skutkowały nadzwyczajnym i niemożliwym do przewidzenia wzrostem cen materiałów i usług oraz kursów walutowych" - wyjaśniła wiceprezes.

Dodała, że na 24 maja br. zostało zwołane walne zgromadzenie w siedzibie spółki w Puławach, które będzie podejmowało decyzje w tej sprawie.

Grupa Azoty Puławy należy do Grupy Azoty. Produkuje nawozy azotowe, melaminę, oraz inne chemikalia np. wodór.

Reklama

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum