Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa BRJ wprowadza nowego lagera Tenczynek

Grupa Browary Regionalne Jakubiak wprowadziła na rynek piwo Tenczynek w stylu lager dortmundzki. Na razie jest ono dostępne na małopolskim rynku, ale rozpoczęła się też jego ogólnopolska dystrybucja.
Reklama

Na razie będzie można go kupić w sklepach, do których dociera własna dystrybucja Grupy Browary Regionalne Jakubiak - spółka Piwa Regionów.
Napój ma kwiatowo-owocowy aromat z ziołową nutą w tle.
„Nowe piwo z Tenczynka jest stylizowane na dobrze znany w świecie piwoszy gatunek, który wywodzi się z przemysłowego regionu Dortmund w Niemczech. Przyjmuje się, że smak tego lokalnego stylu uwydatniała woda, która w tym rejonie była mocno zmineralizowana. Aby stworzyć w Browarze Tenczynek piwo w stylu lager dortmundzki skorzystaliśmy z naturalnych parametrów wody Jury Krakowsko-Częstochowskiej oraz szlachetnych odmian niemieckich chmieli.” – mówi Maciej Jakubiak, wiceprezes Grupy BRJ.
Browar w Tenczynku wznowił warzenie piwa po 75 latach przerwy wiosną ubiegłego roku. W swoim portfolio ma już kilka piwnych propozycji: Tenczynek Marcowe i Tenczynek Lagerowe, Tenczynek Milk Stout, Tenczynek Imperial Stout.
Obecne piwa z Browaru Tenczynek wzbogacają szerokie portfolio marek z browarów regionalnych Grupy BRJ: Ciechan (Mazowsze), Lwówek (Dolny Śląsk), Bojanowo (Wielkopolska) i Tenczynek (Małopolska).

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum