Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Eurocash: Zapewniamy naszym pracownikom dochody w wysokości 525 mln zł

Bezpośrednie zatrudnienie w Grupie Eurocash to 22 497 osób na koniec 2019 roku, a całkowity wpływ na zatrudnienie w gospodarce wyniósł 34 104 osoby. Grupa podaje w swoim raporcie społecznej odpowiedzialności, że zapewniła swoim pracownikom dochody w wysokości ponad 525 mln zł. Całkowity wpływ na dochody w gospodarce dzięki działalności Grupy wyniósł powyżej 840 mln zł.
Reklama

- Polska to kraj przedsiębiorców. Jestem dumny, że przez ostatnie 25 lat Grupa wspiera przedsiębiorców, umożliwiając rozwój i godne życie im, ich rodzinom oraz społecznościom lokalnym, w których żyją. Misją naszej firmy jest wspieranie i rozwijanie polskich przedsiębiorców – tak rozumiemy naszą odpowiedzialność społeczną, którą realizujemy przez dawanie przedsiębiorcom wsparcia biznesowego, zarówno poprzez dostarczanie im różnych modeli prowadzenia biznesu, wiedzy o zmieniającym się dynamicznie rynku handlu detalicznego, technologiach, innowacjach w tym zakresie, jak i poprzez wspieranie ich w edukacji. W swojej działalności zwracamy też ogromną uwagę na konsumentów, dbając o to, żeby produkty, jakie oferujemy naszym klientom, były bezpieczne w całym łańcuchu dostaw a jednocześnie w rozsądnych i dostępnych dla każdego cenach - mówi Pedro Martinho, Członek Zarządu Grupy Eurocash.

Na dzień 31 grudnia 2019 roku sieć handlu hurtowego Grupy Eurocash obejmowała 180 Hurtowni Cash & Carry, w jej ramach organizowana jest sieć sklepów partnerskich „abc” i należało do niej 8 985 lokalnych sklepów spożywczych. W sieciach franczyzowych i partnerskich współpracujących z Eurocash Dystrybucja zrzeszonych natomiast było 5 133 sklepów. Do sieci detalicznej należało natomiast 1 565 małych supermarketów, w tym 1 351 działających pod marką Delikatesy Centrum, oraz 450 saloników prasowych Inmedio.

Głównym akcjonariuszem Eurocash jest Luis Amaral (bezpośrednio oraz pośrednio poprzez Politra B.V. s.a.r.l.) posiadający na dzień 31.12.2019 roku 44,04% akcji spółki. Jednostką dominującą w grupie jest Eurocash S.A., która realizuje większość sprzedaży Grupy.

Firma współpracuje z gronem 1358 dostawców. Każdy z nich zobligowany jest do przestrzegania wymogów zawartych w dokumencie „Ogólne warunki dostaw produktów”, który reguluje: cechy i dokumentację produktów, zasady audytów, ustalenie ceny zakupu, organizację dostaw, zwroty, obieg dokumentów, działalność promocyjną, przepływy finansowe czy kary.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum