Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Komputronik kończy restrukturyzację

Prawomocny wyrok Sądu zakończył postępowanie sanacyjne Komputronik S.A. W marcu 2020 r.sSpółka rozpoczęła proces sanacji. Bezpośrednią przyczyną postępowania sanacyjnego Grupy Komputronik była negatywna decyzja Urzędu Celno-Skarbowego dotycząca Komputronik S.A., która w opinii zarządu Grup była rażąco bezpodstawna. Wcześniej Komputronik Biznes pomyślnie przeszedł proces sanacji. Prawomocny wyrok sądu oznacza, że obie spółki z Grupy Komputronik zakończyły swoją restrukturyzację.
Reklama

Proces sanacyjny Komputronik Biznes rozpoczął się w marcu 2020 r. Zarząd spółki od samego początku był zdeterminowany, by w jak najkrótszym czasie stworzyć plan restrukturyzacyjny, w oparciu o modyfikację strategii spółki na podmiot o ukierunkowanej, bardziej specjalizowanej ofercie IT.

Komputronik Biznes zakończył restrukturyzację 

Komputronik Biznes przedstawił wierzycielom propozycje układowe oraz wykazał się rosnąca rentowności firmy, na konkurencyjnym i wymagającym rynku. Po akceptacji propozycji układowych sąd ostatecznie wydał wyrok pozwalający zakończyć postępowanie restrukturyzacyjne. Wyrok jest prawomocny.

Pomimo wielu wyzwań i trudnej sytuacji rynkowej udało nam się pomyślnie przejść przez cały proces sanacji. Odzyskaliśmy zaufanie naszych partnerów biznesowych, którzy powierzają nam coraz bardziej zaawansowane projekty. Wyraźnie widzimy, że wzrosła dynamika pozyskiwania kontraktów projektowych, zoptymalizowaliśmy czas samej ich realizacji, co istotnie wpływa na rentowność naszej działalności i pozwala nam generować zyski. Prawomocny wyrok sądu pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość. Czekamy jeszcze na uprawomocnienie się wyroku dla Komputronik S.A., co powinno zadziać się w najbliższych tygodniach. Wówczas cała nasza grupa będzie miała powód do świętowania - komentuje Sebastian Pawłowski, wiceprezes zarządu Komputronik Biznes.

W ostatnich miesiącach Komputronik Biznes zrealizował szereg nowych wdrożeń u swoich klientów, m.in. system ERP Enova zintegrowany z systemem zarządzania dokumentami DocuWare, system zarządzania i obiegu dokumentów DocuWare Cloud w firmie z branży FMCG czy zakończył większościowy etap wymiany urządzeń sieciowych i usprawnień konfiguracji sieci w firmie zajmującej się produkcją sprzętu sportowego.

Komputronik Biznes wypożycza rozwiązania sieciowe

Obserwując trudną sytuację na rynku komponentów i podzespołów Komputronik Biznes uruchomił też unikatową w skali kraju usługę wypożyczania gotowych od ręki rozwiązań sieciowych. Dzięki niej klienci mogą skorzystać z szerokiej gamy modularnych przełączników Cisco wyposażonych w 24 lub 48 portów, które nadają się idealnie na czas oczekiwania na infrastrukturę docelową.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum