Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Komputronik zamyka I kwartał obrachunkowy zyskiem

Grupa Komputronik opublikowała skonsolidowane wyniki finansowe za pierwszy kwartał nowego roku obrachunkowego. W podanym okresie firma wygenerowała 2,103 mln zł zysku netto.
Reklama

Jak wynika z opublikowanych informacji Grupie Komputronik udało się w tym okresie osiągnąć przychód ze sprzedaży na poziomie 394,252 mln zł, w porównaniu do 291,797 mln zł w I kwartale poprzedniego roku obrachunkowego.

- Od wielu miesięcy udaje nam się generować zyski. Wyraźnie widzimy, że obrana przez nas strategia przynosi efekty i pozwala nam umocnić swoją pozycję. Wszystkie kanały sprzedaży przekroczyły zakładane cele handlowe, a to kolejny taki kwartał. To również ważny sygnał dla całego rynku, że jako spółka odzyskaliśmy zdolność do regularnego i trwałego generowania zysków - komentuje Wojciech Buczkowski, prezes zarządu Grupy Komputronik.

Rozwój oferty usługowej

Grupa Komputronik planuje wzmocnić swoją aktywność prosprzedażową. W ostatnich dniach marka wystartowała z ogólnopolską, zasięgową kampanią Back To School. Firma dalej będzie rozwijać także sprzedaż usług w kanale B2B. We wrześniu marka planuje także uruchomienie pierwszego salonu stacjonarnego po kompleksowym remodelingu.

W dalszym ciągu firma będzie skupiała się na rozwoju oferty usługowej. Na początku sierpnia Komputronik uruchomił usługę Helpdesk – zdalny informatyk, która jest dopełnieniem systemu opieki nad klientami i ich sprzętem.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum