Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Muszkieterów rodziela logistykę dla Intermarche i Bricomarche

Grupa Muszkieterów dokonuje decentralizacji logistyki dla dwóch swoich szyldów Intermarché i Bricomarché. Do tej pory usługi logistyczne dla obu sieci świadczyła jedna, centralnie zarządzana struktura w ramach całej Grupy. 1 czerwca br. obszar logistyki został rozdzielony i stał się integralną częścią centrali każdej z marek.
Reklama

Zmiana ta wpisuje się w długoterminową strategię Power, której głównym założeniem jest orientacja na klienta, a co za tym idzie konieczność dostosowania łańcucha dostaw do specyfiki każdego z szyldów.

Dzięki nowej strategii Intermarché i Bricomarché zyskają bezpośredni wpływ na kształtowanie usług logistycznych. W obu przypadkach będą one lepiej dostosowane do zmieniających się potrzeb każdego z brandów, rytmu dostaw, różnic w asortymencie oraz aspektów związanych z sezonowością. Transformacja logistyki zagwarantuje obu sieciom decyzyjność w podejmowanych działaniach, a co się z tym wiąże, odpowiedzialność za swoje wyniki operacyjne.

Obecny zespół odpowiadający za usługi logistyczne dla sieci Intermarché i Bricomarché będzie kontynuował pracę na rzecz szyldów Grupy Muszkieterów i nadal będzie mógł się rozwijać w jego strukturach. Część pracowników skupi się na rozwijaniu swoich kompetencji w ramach Intermarché, część będzie odpowiadać za analogiczny obszar w Bricomarché.

Jesteśmy przekonani, że nasza wewnętrzna transformacja w obszarze logistyki przyniesie wiele korzyści. Oba szyldy Grupy Muszkieterów zyskują większą niż kiedykolwiek kontrolę nad procesami logistycznymi, dzięki czemu mogą dynamiczniej odpowiadać na aktualne potrzeby swoich klientów – mówi Marc Dherment, Dyrektor Generalny Grupy Muszkieterów. Do obecnych zmian przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. W tym celu powołaliśmy interdyscyplinarną grupę projektową, dzięki której przekazanie odpowiedzialności za logistykę strukturom w ramach szyldów Intermarché i Bricomarché odbywa się bardzo płynnie.

Grupa Muszkieterów planuje rozwój sieci magazynów

Elementem nowej strategii logistycznej będzie także określenie docelowej lokalizacji magazynów Grupy. W pierwszym etapie opracowany zostanie schemat działania głównego centrum logistycznego Muszkieterów, pełniącego funkcję bazy magazynowo-dystrybucyjnej zarówno dla sieci Bricomarché, jak i Intermarché, zlokalizowanego obecnie w Swadzimiu pod Poznaniem. Wkrótce rozpoczną się negocjacje w tym zakresie.

Podjęte działania mają na celu zwiększenie konkurencyjności obydwu sieci na swoich rynkach i osiąganie coraz wyższego poziomu skuteczności operacyjnej.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum