Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Muszkieterów rozwija sieć stacji paliw

Grupa Muszkieterów to od dwóch lat jedyna firma na polskim rynku, która wciąż rozwija sieć stacji przymarketowych, działających pod marką Intermarché. Co więcej, firma zapowiada przyspieszenie inwestycji w sieć stacji w 2014 roku.
Reklama

Od początku 2012 roku Grupa Muszkieterów otworzyła 11 stacji benzynowych przy swoich supermarketach Intermarché, w tym pięć w samym roku 2013.
W efekcie w ramach sieci działa łącznie 46 stacji. Żadna inna firma nie powiększyła w ciągu ostatnich dwóch lat swojej sieci nawet o jedną stację. Dzięki temu Intermarche wyprzedziła pod względem liczby stacji przymarketowych sieć Carrefour (43 placówki) i stała się krajowym liderem w tym segmencie rynku.

- Jeszcze przed końcem 2013 roku otworzymy kolejną, 47. stację Intermarché, przy sklepie w Kętrzynie (woj. Warmińsko-mazurskie) - powiedział Aleksander Hołoga, kierownik działu stacji paliw w Grupie Muszkieterów.
Jeszcze bardziej ambitne plany spółka ma na rok 2014. - W przyszłym roku chcielibyśmy uruchomić około 12 nowych stacji paliw - zapowiada Aleksander Hołoga. Gdyby te zapowiedzi udało się zrealizować, byłby to największy roczny przyrost liczby stacji w historii segmentu stacji działających przy supermarketach w Polsce. Do tej pory najszybciej rozwijały się sieci Intermarché w 2010 roku (9 stacji) i Carrefour w 2008 roku (8 stacji).

Zdaniem Krzysztofa Romaniuka, dyrektora ds. analiz rynku paliw w Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN), byłby to ewenement na polskim rynku.
- Oceniamy, że w najbliższych latach nie ma szans na dynamiczny rozwój segmentu stacji przymarketowych. Oczekujemy raczej powstawania pojedynczych stacji - mówi.
Jego zdaniem może to wynikać z faktu, że klienci coraz wyraźniej odchodzą od supermarketów na rzecz dyskontów, które z kolei na razie nie planują rozszerzać oferty o budowę sieci stacji paliw.

Tymczasem Grupa Muszkieterów, która zarządza siecią blisko 200 supermarketów, zapowiada, że docelowo chciałaby dysponować stacją paliw przy każdym swoim sklepie, gdzie będzie to fizycznie możliwe. - Natomiast jeżeli przy naszym sklepie nie ma możliwości otwarcia stacji paliw, to możemy uruchomić ją w innej lokalizacji. Takie stacje z powodzeniem funkcjonują np. w Grodzisku Wielkopolskim, Trzebnicy czy Zawierciu - dodaje Aleksander Hołoga.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum