Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Żywiec: Czy spółka zapłaci 85 mln zł dodatkowych podatków?

Zarząd Grupy Żywiec informuje, że 19 lipca pełnomocnikowi spółki doręczono decyzję Naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach określającą wysokość dodatkowego zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2015 rok w wysokości 85 mln zł.
Reklama

Spółka szacuje, iż wartość odsetek od tej kwoty zobowiązania wyniesie
ok. 50 milionów złotych.

- Decyzja podtrzymuje ustalenia wyniku kontroli podatkowej w zakresie nieprawidłowego ujęcia kosztów uzyskania przychodów związanych z odpisami amortyzacyjnymi od znaków towarowych w 2015 roku oraz  odliczenia strat wynikających z amortyzacji znaków towarowych za lata 2012-2013, o których spółka informowała w raporcie bieżącym oraz w Skonsolidowanym Raporcie Finansowym Grupy Żywiec S.A. za I kwartał.- podaje firma.

Spółka nie zgadza się z decyzją, gdyż w opinii zarządu wnioski zawarte w jej uzasadnieniu nie znajdują oparcia w obowiązujących przepisach prawa, a także w dotychczasowym orzecznictwie sądów administracyjnych dotyczących spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym.
Dodatkowo spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez spółkę działań.
Decyzja nie jest prawomocna i nie podlega wykonaniu, zaś Spółce przysługuje prawo wniesienia odwołania do Naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia, z czego spółka zamierza skorzystać.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum