Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Grupa Żywiec na giełdzie do 6 kwietnia

Komisję Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wycofanie akcji Grupy Żywiec S.A.. z obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. z dniem 6 kwietnia 2023 r.
Reklama

Heineken International B.. ogłosił plany wycofania akcji Grupy Żywiec w listopadzie 2022 roku poprzez przymusowy wykup akcji. Heineken zaznaczył, że skup akcji Grupy Żywiec traktuje jako długoterminową, strategiczną inwestycję finansową.

Od 16 stycznia uchwałą zarządu GPW handel akcjami Grupy Żywiec, w związku przymusowym wykupem, został zawieszony. Ostatnią transakcję zawarto 13 stycznia 2023 r. po 481 zł za sztukę.

Zysk netto Grupy Żywiec przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w 2022 roku spadł do 110,7 mln zł z 406,6 mln zł - podała spółka w raporcie rocznym. Przychody ze sprzedaży wzrosły w tym okresie do 3,86 mld zł z 3,47 mld zł przed rokiem.

Grupa Żywiec jest seniorem polskiego rynku kapitałowego. Jej akcje notowane są na warszawskiej GPW od 1991 roku, obecnie jest więc spółką o najdłuższej historii giełdowej.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum