Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

GTC z pozwoleniami na budowę warszawskich galerii w przyszłym roku

Globe Trade Center jest na ostatniej prostej do złożenia wniosków o pozwolenie na budowę dwóch galerii zlokalizowanych na terenie Warszawy. Jak zadeklarował Jacek Wachowicz, członek zarządu firmy, procedury administracyjne powinny zakończyć się w I połowie roku 2014 dla obiektu na Białołęce oraz w III lub IV kwartale dla Galerii Wilanów.
Reklama
- Koszty budowy inwestycji, tak jak wcześniej zapowiadaliśmy, wyniosą około 170 mln euro dla każdego projektu - powiedział Jacek Wachowicz.

GTC pracuje obecnie nad przygotowaniem wniosków na pozwolenie na budowę. Jak zadeklarowali przedstawiciele firmy, w przypadku Galerii Wilanów stanie się to pod koniec roku - w tym momencie firma pracuje nad spełnieniem wymagań środowiskowych. Z powodu braku wszystkich działek pod inwestycję na Białołęce, wniosek o pozwolenie na budowę tej inwestycji zostanie złożony po formalnym przejęciu nieruchomości.

- Obecnie jesteśmy na zaawansowanym etapie negocjacji z miastem co do przejęcia pozostałych działek pod inwestycję na Białołęce. Chodzi o nieruchomości stanowiące do 7 proc. planowanej powierzchni obiektu. Oficjalna umowa w tej sprawie zostanie podpisana na początku przyszłego roku - zadeklarował członek zarządu GTC. Po załatwieniu formalności firma będzie mogła złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.

Jednocześnie, jak zapowiedział Wachowicz, GTC rozpoczęło proces poszukiwania wykonawcy projektu na Białołęce. Procedura ma zakończyć się przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.

Firma prowadzi także analizy związane z realizacją drugiego etapu projektu w Wilanowie. Jak wcześniej informowano, Galeria Wilanów po zakończeniu I fazy będzie dysponowała 60 tys. mkw. powierzchni handlowej. Pozostałe 16 tys. mkw. znajdzie się w drugiej inwestycji, znajdującej się w najbliższym otoczeniu Galerii. Jak poinformował Jacek Wachowicz, obie części zostaną połączone bezpośrednim przejściem.

Realizacja inwestycji ma potrwać około 20 miesięcy. Oznacza to, że przy zachowaniu terminów uzyskania pozwoleń na budowę zapowiadanych przez GTC, galerie zostaną oddane w 2016 roku - Galeria na Białołece na początku roku, a Galeria Wilanów pod koniec.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum