Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Handlowa Solidarność chce wprowadzić obowiązek mierzenia temperatury klientom galerii

Solidarność pracowników handlu w przyjętym w środę stanowisku zaprotestowała przeciwko rządowym planom ustanowienia niedzieli handlowej 6 grudnia. Związkowcy wysłali do premiera list z protestem. Ponadto zaproponowano w nim dodatkowe rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa klientów i pracowników sklepów.
Reklama

Zapis, zgodnie z którym niedziela 6 grudnia tego roku ma być handlową, znalazł się w opublikowanym w środę na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekcie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

"Wprowadzenie tego zapisu do projektu nowelizacji tzw. ustawy covidowej nie było w żaden sposób konsultowane ze stroną społeczną, co w naszej ocenie jest całkowicie niedopuszczalne" - oceniono w środowym stanowisku Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ Solidarność.

Ponadto do stanowiska dopisano: Od wielu miesięcy Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ Solidarność apeluje do rządu o wdrożenie dodatkowych procedur sanitarnych w dyskontach i sklepach. 

Związkowcy dodali, że przy otwarciu galerii handlowych, zarządcy obiektów powinni wprowadzić m.in. dokonywanie mierzenia temperatury klientów przed wejściem do budynku czy limitowanie klientów w przestrzeniach wspólnych.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum