Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hebe zamknie wszystkie apteki. Będą zwolnienia grupowe

Spółka Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja, zarządzająca siecią drogerii i aptek Hebe, zdecydowała, że skoncentruje swoje plany rozwojowe tylko na części drogeryjnej - podała spółka w komunikacie prasowym.
Reklama

Oznacza to zamknięcie sieci 47 aptek, działających przy drogeriach. Decyzja jest związana z tym, że dynamika polskiego rynku aptecznego ograniczyła możliwości uzyskania przez firmę niezbędnego efektu skali w tej branży.

Pod koniec lipca rozpocznie się proces zwolnień grupowych, który ma potrwać 2 miesiące.

Jak podano, zaprzestanie działalności aptecznej przez firmę dotknie 290 pracowników, stanowiących 8,7 proc. ogółu zatrudnionych w spółce. W ramach odprawy otrzymają pakiet wynagrodzeń w wysokości 7 lub więcej miesięcznych pensji. Dodatkowo, wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość skorzystania z doradztwa zawodowego.

Hebe miało w I półroczu 115 mln euro sprzedaży (spadek o 1,7 proc. w euro i wzrost o 1,2 proc. w lokalnej walucie) i zamknęło ten okres z 284 sklepami (11 nowych otwarć). W I kw. biznes online sieci Hebe urósł o 80 proc. rdr.

Rok 2019 sieć Hebe zamknęła posiadając łącznie 273 sklepy (w tym 245 drogerii i 28 samodzielnych aptek). W ciągu roku wzbogaciła się o 46 nowych lokalizacji.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum