Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Heineken ma większą kontrolę nad Grupą Żywiec

Heineken zwiększył zaangażowanie w notowaną na GPW Grupę Żywiec. Piwny konglomerat nabył akcje za ponad miliard złotych.
Reklama

- Heineken zwiększył udział w kapitale zakładowym i głosach na WZA Grupy Żywiec do 93,36 proc., z 65,16 proc. poprzednio. Spółka odkupiła akcje Grupy Żywiec od Harbin – podała Grupa Żywiec w komunikacie.

Heineken kupuje akcje Grupy Żywiec

Heineken International poinformował o kupnie 2 896 093 akcji Grupy Żywiec od Harbin B.V., który był dotychczas drugim największym akcjonariuszem spółki.

Przypomnijmy, przychody ze sprzedaży Grupy Żywiec wzrosły w pierwszym półroczu br. do 1.908 mln zł z 1.744 mln zł przed rokiem. Zysk netto wyniósł 89,1 mln zł wobec 272,3 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Wciąż działamy w pełnym wyzwań i niepewnym otoczeniu. Przy podobnym wolumenie sprzedaży, pomimo podwyżki cen, wzrost naszych przychodów nie zrekompensował dalszej inflacji kosztów. Mamy do czynienia z bezprecedensowym poziomem kosztów energii, surowców i opakowań, których nie udało nam się jeszcze w całości przenieść na finalnego konsumenta. Dodatkowo wzrost kosztów finansowania związany z podwyżkami stóp procentowych negatywnie wpłynął na nasz wynik netto – mówił niedawno prezes zarządu Grupy, Simon Amor.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum