Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Helio spodziewa się przychodów wyższych o 12 mln zł

Zarząd spółki HELIO S.A. poinformował, że po dokonanej wstępnej analizie przychodów ze sprzedaży w pierwszym kwartale roku obrotowego 2021/2022 (tj. lipiec – wrzesień 2021) spodziewa się za przedmiotowy okres przychodów ze sprzedaży na poziomie ok. 58 mln zł względem blisko 46 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Reklama

Firma odnotowuje wzrost przychodów ze sprzedaży we wszystkich kanałach dystrybucji, a tym samym struktura odbiorców nie uległa istotnym zmianom.

Zysk netto w górę

- Mając na uwadze dynamiczny wzrost sprzedaży (ponad 25% r/r), o ile nie wystąpią inne nietypowe zdarzenia, w opinii zarządu HELIO należy spodziewać się za przedmiotowy okres istotnej poprawy wyniku finansowego netto. Uzyskany efekt ekonomii skali pozwala antycypować zamknięcie bieżącego kwartału (lipiec – wrzesień 2021) kwotą zysku netto kilkukrotnie wyższą względem okresu porównywalnego (zysk netto w okresie lipiec – wrzesień 2020 wyniósł 1.304 tys. zł) - podała spółka w komunikacie.

Jednocześnie zarząd przypomina, że z uwagi na sezonowość branży, w tym stosunkowo nieduży udział przychodów ze sprzedaży pierwszego kwartału roku obrotowego w całorocznej sprzedaży spółki, utrzymanie tak wysokiej dynamiki sprzedaży w kluczowych kwartałach świątecznych jest mało prawdopodobne z uwagi na efekt wysokiej bazy. - Za normę wciąż należy uznawać fluktuację przychodów ze sprzedaży na poziomie plus-minus kilku-kilkunastu procent r/r w poszczególnych kwartałach roku obrotowego. Ze względu na sezonowość działalności spółki, w tym efekt niskiej bazy pierwszego kwartału roku obrotowego w kontekście wyniku netto, uzyskanej dynamiki zysków za okres lipiec – wrzesień 2021 nie należy także bezrefleksyjnie ekstrapolować na całoroczne wyniki netto - dodano.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum