Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Henkel: Planowanie dzisiaj? Niemożliwe!

W dzisiejszych czasach tworzenie wiarygodnych planów jest niemożliwe - uważa Carsten Knobel, dyrektor zarządzający firmy Henkel. Jego zdaniem wysokie rachunki za energię zagrażają konkurencyjności przedsiębiorstw.
Reklama

Henkel: Koszty energii przekraczają ceny sprzedaży

- Konkurencyjność branży jest zagrożona – powiedział dla Frankfurter Allgemeine Zeitung dyrektor generalny Henkla, Carsten Knobel. Koszty energii są dziś tak wysokie, że dla niektórych firm produkcyjnych są już równe cenie sprzedaży produktów. -Oczywiście produkcja staje się wtedy nieopłacalna - powiedział Knobel.

Henkel: Trzeba ograniczyć rachunki za energię 

Zdaniem prezesa konieczne jest zatem ograniczenie rachunków za energię oraz określenie maksymalnej ceny gazu. Niemiecki rząd zniósł dawny podatek od gazu. - Sama opłata za gaz byłaby dla Henkla droższa niż cały rachunek za gaz w 2021 r. w Niemczech - dodał szef koncernu.

Jego zdaniem w przypadku małych i średnich przedsiębiorstw potrzeba więcej środków pomocowych. - Sprzeciwiamy się ogromnym wyzwaniom w Europie i w Niemczech. Jeśli nic nie zrobimy, trafimy do świata, który nam się nie spodoba - powiedział Carsten Knobel.

Henkel: Planowanie dzisiaj? Niemożliwe

Oszczędzanie i planowanie to jedyne opcje w czasach kryzysu, ale nawet  planowanie już się nie sprawdza. – Żyjemy w czasach, w których nie da się rzetelnie zaplanować, co wydarzy się w najbliższych tygodniach – przyznaje prezes firmy. Na razie Henkel nadal spodziewa się wzrostu kosztów o około 25 proc. Przewidywania na 2023 rok? Niewiadoma. 

Henkel podnosi prognozy 

Pomimo trudności Henkel w zeszłym miesiącu podniósł swoje prognozy na 2022 rok. W szczególności lepiej niż oczekiwano radzi sobie dział klejów.

Gigant produktów konsumenckich oczekuje teraz organicznego wzrostu sprzedaży od 5,5 do 7,5 proc., zamiast przewidywanych wcześniej 4,5 do 6,5 proc. Restrukturyzacja przebiega również szybciej i sprawniej niż oczekiwano.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum