Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Herbaciany gigant wybiera Polskę. Zatrudnia i wynajmuje biura

Lipton Teas and Infusions rozwija oddział w Katowicach. Firma zdecydowała się na wynajęcie ponad 80 stanowisk pracy w Cluster Offices w Katowicach, operatorze powierzchni elastycznych.
Reklama

- Katowice to miasto, które idealnie odpowiada na nasze potrzeby związane z intensywnym rozwojem. Już wiemy, że w stolicy Śląska znajdziemy wykwalifikowanych pracowników, o których będziemy szybko powiększać nasz zespół. Mamy także dostęp do wysokiej jakości przestrzeni biurowej, w tym elastycznej, co dla nas ważne ze względu na możliwość sprawnego dopasowywania jej do zmieniających się potrzeb. To miejsce przyjazne do prowadzenia biznesu, dlatego zdecydowaliśmy się tu inwestować – mówi Łukasz Siwiec, Global Control Tower Lead z firmy Lipton Teas and Infusions.

Producent herbat Lipton zwiększa zaplecze w Polsce

Lipton Teas and Infusions to największy na świecie producent herbaty, oferujący klientom takie marki jak Lipton, PG Tips, Saga czy Pukka. Firma została wydzielona w ramach struktur koncernu Unilever, a następnie sprzedana nowemu nabywcy – funduszowi kapitałowemu CVC, gdzie pod nadzorem nowego właściciela rozwija swoją organizację.

Lipton zatrudnia w Polsce

W ciągu kilku miesięcy zespół Lipton Teas and Infusions w biurze na Dworcowej 8 w Katowicach powiększy się do ponad 100 osób. Rozwój herbacianego giganta w Katowicach jest obecnie na etapie budowania zespołu odpowiedzialnego za procesy Order to Cash w Europie oraz rozwijania zespołów z obszaru łańcucha dostaw (Supply Chain), w tym planistycznych oraz koordynujących międzynarodowy transport z fabryk do klientów. Oferując pracę specjalistom z powyższych dziedzin, jak również osobom na samym początku rozwoju zawodowego, firma zwraca szczególną uwagę na biegłą znajomość języka angielskiego, proaktywne podejście do zadań oraz umiejętności komunikacyjne.

Lipton Teas and Infusions z jednej strony ma cechy start-upu, czyli organizacji budującej swoją  tożsamość po wydzieleniu ze struktur koncernu Unilever, a z drugiej, oferuje korporacyjne środowisko pracy w znaczeniu narzędzi, systemów i standardów.

Elastyczne biura Lipton

Poza biurem w sercu miasta, firma posiada w Katowicach Szopienicach fabrykę herbat takich marek jak Lipton, Pukka i Saga.

- Nasz klient, firma Lipton Teas and Infusions, preferował rozwiązanie elastyczne z uwagi na możliwość szybkiej ekspansji powierzchni biurowej. Firma dynamicznie się rozwija i cały czas prowadzi nowe procesy rekrutacyjne, co wpłynęło na wybór takiej formy najmu. Naszemu klientowi zależało także, aby cały proces relokacji do nowej przestrzeni był szybki. Projekt Cluster Offices idealnie wpisał się w te oczekiwania zapewniając przy tym najwyższej klasy przestrzeń biurową – mówi Natalia Kuliberda, Zastępca Dyrektora w Dziale Powierzchni Elastycznych firmy CBRE. 

Przestrzeń Cluster Offices znajduje się w centralnej części kompleksu Starego Dworca przy ul. Dworcowej 8 w Katowicach. Składa się z trzech pięter o powierzchni ponad 2 tys. mkw. Wnętrza      zostały zaprojektowane według najnowszych trendów "Future of Work" i znajdują się na nich ok. 330 stanowiska pracy, 30 dedykowanych biur, przestrzenie coworkingowe, a także 6 sal spotkań i 4 sale konferencyjne. W standardzie jest obsługa recepcyjna i nieograniczony dostęp do biura 24/7. Klienci mogą korzystać z przestrzeni wspólnych (kuchnia, sale spotkań), internetu, sprzętu biurowego i wielu innych. Na parterze budynku otwarte zostanie klimatyczne bistro z tarasem.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum