Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Higasa buduje trzy parki handlowe. Stokrotka najemcą jednego z nich

Higasa Park Cieplewo powstaje w granicach aglomeracji trójmiejskiej. Park handlowy ma być gotowy na początku 2022 roku. Jest to trzeci projekt Higasa Properties w województwie pomorskim – w ciągu najbliższych paru miesięcy otwarte zostaną punkty w Baninie oraz Nowym Dworze Gdańskim.
Reklama

- Mierzący 450m2 obiekt stanie tuż obok Biedronki oraz pawilonu handlowego. W pobliżu jest także myjnia samochodowa – podkreśla Marcin Rudziński, członek zarządu Higasa Properties.

Budowa projektu w Cieplewie finansowana jest przez indywidualnych inwestorów, w ramach Higasa Club. Stopa zwrotu z inwestycji wynosi 6% w skali roku.

Na ukończeniu jest także inwestycja w Baninie (1100m2, m.in. Max & Xavier) i Nowym Dworze Gdańskim (750m2, m.in. Media Expert i Zoo Karina), gdzie Higasa występuje jako konsultant i zarządca projektu. Oba punkty planowo powinny zostać otwarte w trakcie tegorocznych wakacji.

Kolejną, trwającą inwestycją jest retail park w Lesznowoli (woj. mazowieckie). Mierzący 860m2 obiekt ma być gotowy w IIIQ 2021 roku. Głównym najemcą została sieć Stokrotka. W podobnym czasie udostępniony dla klientów zostanie Higasa Park Łęczna (woj. lubelskie).

– Nasz największy do tej pory park handlowy planujemy otworzyć na przełomie października i listopada bieżącego roku. Skomercjalizowaliśmy 3000 spośród 3200m2 powierzchni. Aktualnie prowadzimy rozmowy w sprawie wynajmu ostatniego lokalu – mówi Marcin Rudziński.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum