Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hipermarkety Carrefour czynne do północy w piątki i soboty

Jak informuje portal wmeritum.pl, w Internecie pojawiło się zdjęcie pochodzące sprzed wejścia do sklepu Carrefour. Przedstawia ono „zarządzenie Napoleona” – postaci znanej z kampanii reklamowej sieci. Okazuje się, że sklep w piątek i sobotę będzie otwarty… do północy. „Zarządzam, aby hipermarket Carrefour był otwarty w piątki i soboty 8.00 – 24.00. Napoleon” – czytamy.
Reklama

Przypomnijmy: prezydent Andrzej Duda podpisał się pod dokumentem, który zacznie obowiązywać już od marca. Pierwsza niedziela, w którą nie zrobimy zakupów, wypada już 11 marca.

Nowe prawo wprowadza zakaz handlu od 1 marca 2018 r. Zgodnie z nim najpierw z handlu zostaną wyłączone dwie niedziele w miesiącu (handlować będzie można w pierwszą i ostatnią).

Od 2019 r. handel dozwolony będzie tylko w jedną - ostatnią - niedzielę miesiąca, a od 2020 r. w ogóle zostanie zakazany. Wyjątki to dwie niedziele przed świętami Bożego Narodzenia, jedna niedziela przed Wielkanocą oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. W Wigilię handel będzie ograniczony do 14.

Sieci rozważają, jak zmienić organizację pracy w związku z nową ustawą. Biedronka proponuje przesunięcie godzin obejmujących tzw. dobę pracowniczą w niedziele i święta

Lidl ma inny pomysł. Testuje model organizacji pracy, który pozwala pracownikom sklepów na rozpoczynanie poniedziałkowej zmiany nie wcześniej niż o godz. 5.00.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (5)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum