Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hiszpania: W Madrycie najbiedniejsze rodziny otrzymają kartę płatniczą na zakup żywności

Regionalne władze Madrytu poinformowały o uruchomieniu nowego programu pomocowego dla najbiedniejszych rodzin – od 1 września będą mogły one otrzymać tzw. rodzinną kartę płatniczą o wartości od 125 do 630 euro.
Reklama

"Pięć miesięcy od wybuchu pandemii koronawirusa 27 tys. kart zostanie rozdanych tym rodzinom, które nie korzystają z innych form pomocy, jak minimalny dochód życiowy czy zasiłek wypłacany przez autonomiczny region" - poinformował w środę elDiario.es za wiceburmistrzynią Madrytu Begoną Villacis.

Karta pozwoli najbiedniejszym rodzinom mieszkającym w Madrycie na zakupienie w sklepach podstawowych produktów żywnościowych, a jej wartość jest uzależniona od wielkości zapotrzebowania na ten rodzaj pomocy. Początkowy całkowity koszt projektu szacuje się na 27 mln euro i w razie potrzeby może on być podwyższony - przekazał burmistrz miasta Jose Luis Martinez-Almeida.

Obecnie służby socjalne stolicy zapewniają pomoc żywnościową i środki czystości 88 tys. osób, tj. około 30 tys. rodzin. Do tej liczby należy dodać blisko 50 tys. rodzin, które do czerwca korzystały z zorganizowanego wsparcia sąsiedzkiego, wstrzymanego w lecie - zauważył elDiario.es.

Rodzinna karta płatnicza była propozycją lewicowych partii Mas Madrid i PSOE, a także liberalnej Ciudadanos. W 2018 r. madrycki okręg Tetuan, o największej populacji imigrantów, głównie z Ameryki Południowej i Afryki Subsaharyjskiej (ok. 15 proc ludności dystryktu), wprowadził podobną kartę w ramach próby pilotażowej. Teraz, po raz pierwszy, cały region Madrytu zostanie objęty tą inicjatywą.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum