Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Holenderscy rolnicy protestują, sieci handlowe liczą straty

Ze względu na realizację rządowych planów dotyczących redukcji emisji tlenku azotu ponad 25 proc. gospodarstw rolnych będzie musiało zostać zlikwidowanych, wynika z obliczeń ministerstwa finansów ujawnionych przez dziennik „NRC”.
Reklama

Raport ministerstwa finansów po raz pierwszy daje wgląd w to, jak bardzo sektor rolniczy, obejmujący w Niderlandach ok. 40 tys. gospodarstw hodowlanych, będzie dotknięty realizacją rządowych planów, które przewidują redukcję emisji tlenku azotu o 70 procent do 2030 roku.

Ogłoszenie tych planów w czerwcu spowodowało burzę wśród organizacji rolniczych. W całym kraju doszło do protestów, które polegały głównie na blokowaniu autostrad i dróg lokalnych. Rolnicy przez wiele dni utrudniali dostęp do centrów dystrybucyjnych supermarketów, co spowodowało wielomilionowe straty sieci handlowych oraz braki niektórych towarów.

Z dokumentów ministerstwa finansów, do których dotarli dziennikarze „NRC”, wynika, że aby zrealizować zamierzenia gabinetu premiera Marka Ruttego, zamkniętych będzie musiało zostać 11,2 tys. gospodarstw. Dodatkowo 17,6 tys. z pozostałych zobowiązanych zostanie do zmniejszenia liczby zwierząt hodowlanych od jednej trzeciej do prawie połowy.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum