Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Holenderskie sklepy mają prosty sposób na oszczędzanie energii

Aby oszczędzać energię, wszystkie sklepy powinny zamykać drzwi: zmniejsza to zużycie energii, gdy latem jest włączona klimatyzacja, a zimą ogrzewanie. Holenderskie stowarzyszenie handlowe Inretail wzywa detalistów do przyłączenia się do inicjatywy.
Reklama

Zmniejsz zużycie energii, zamknij drzwi

Organizacja rozpoczyna kampanię, aby mieć pewność, że zamknięte drzwi staną się normą. Chociaż sam Inretail reprezentuje handel niespożywczy,  ma nadzieję, że supermarkety i sklepy spożywcze również wezmą udział w akcji.

Detaliści podejmują ten krok nie tylko w trosce o środowisko, ale także ze względu na koszty - już teraz robią wszystko, co możliwe, aby obniżyć rachunki za energię.

 

Klienci doceniają inicjatywy handlu

Gmina Wageningen od 2018 roku zaleca sklepom pracę z zamkniętymi drzwiami. Konsumenci szybko się do tego przyzwyczaili i teraz doceniają wysiłki handlowców.

Holendrzy idą (częściowo) za przykładem Francji: kraj ten wprowadził obowiązek zamykania drzwi, gdy włączona była klimatyzacja lub ogrzewanie. Wszystkim, którzy naruszają przepisy, mogą zostać nałożone grzywny do 600 euro. Francuskie supermarkety postanowiły też wyłączać ogrzewanie i światła przed i po zamknięciu.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum