Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Holendrzy mają dość. Fala strajków przed świętami

Niepokoje społeczne w holenderskim sektorze detalicznym zbliżają się do punktu kulminacyjnego: oprócz ogłoszonych już strajków bożonarodzeniowych w Bijenkorf, trwają akcje w sieciach drogeryjnych Etos, Trekpleister, Kruidvat oraz Holland & Barrett.
Reklama

Pracownicy handlu walczą o lepsze wynagrodzenia

W poniedziałek rano sklepy Etos (spółki zależnej Ahold Delhaize) w Amsterdamie i okolicach pozostały zamknięte. Trzystu pracowników zorganizowało protest na Placu Dam w centrum miasta. Wspierają ich koledzy z firm Kruidvat, Trekpleister oraz Holland & Barrett. Pracownicy w innych regionach również rozpoczną strajk w najbliższych dniach - poinformował związek zawodowy FNV Handel.

Jakiej pensji oczekują pracownicy w Holandii?

Głównym żądaniem aktywistów jest podwyżka płac w styczniu o co najmniej 10%, aby zrekompensować inflację. - Płace w drogeriach, jak na całej ulicy handlowej, są skandalicznie niskie. Podczas gdy firmy osiągają ogromne zyski, które prawie w całości trafiają do akcjonariuszy – wyjaśnia dyrektor związku zawodowego, Cindy Onvlee.

Trudne chwile przeżywają także inni detaliści: sieć domów towarowych de Bijenkorf (część grupy AS Watson) strajkuje 23 i 24 grudnia. Żądania wyższych płac słychać też w sklepach Hema, Albert Heijn i ANWB.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum