Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hortex kupuje udziały w Jurajskiej

1 lutego 2019 roku zarząd Hortex sp. z o.o. podpisał ze spółką BEWA sp. z o.o. warunkową umowę nabycia udziałów w spółce Jurajska sp. z o.o. Finalizacja transakcji przejęcia uwarunkowana jest uzyskaniem zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
Reklama

Zarząd Hortex wierzy w ogromny potencjał rynku wody mineralnej, który w Polsce jest wart ponad 4 mld zł i ciągle rośnie. Rozszerzenie portfela produktów napojowych Hortexu o wodę jest strategiczną decyzją.

 „Wierzymy w siłę marki Jurajska i jej dalszy dynamiczny rozwój przy wsparciu obecnej załogi, która w ostatnich latach wykonała bardzo dobrą  pracę. Wejście w segment wody to dla nas ogromna szansa dalszego zwiększania skali naszej działalności. Współpraca zespołów Hortexu i Jurajskiej przyczyni się do zwiększenia biznesu obydwu grup produktowych.” – powiedział Paweł Gurgul, Prezes Zarządu Hortex.

„Ze względu na walory smakowe i zdrowotne wody oraz historię źródła, marka Jurajska ma duży potencjał zwiększania udziału w rynku. Wykorzystanie siły dystrybucyjnej i know-how grupy Hortex na pewno pomoże w osiągnięciu tego celu.” – powiedział Dawid Borowiec, Wiceprezes Zarządu Hortex odpowiedzialny za strategię i marketing.

„Woda mineralna Jurajska, jest wodą unikalną na polskim rynku. Wydobywana ze skał bogatych w wapń i magnez, wyraźnie wyróżnia się swoim składem mineralnym spośród innych wód . Woda Jurajska izolowana jest grubą warstwą skał i od tysięcy lat nie miała kontaktu ze światem zewnętrznym i współczesnymi zanieczyszczeniami. Widzimy w Jurajskiej ogromny potencjał i możliwość wejścia do ścisłej czołówki rynkowej. Wierzymy, że z nowym właścicielem Jurajska wzbije się na kolejny poziom rozwoju.” – powiedział Piotr Jutkiewicz, Prezes Zarządu Bewa Sp. z. o.o. i przewodniczący Rady Nadzorczej Jurajska Sp. z o.o.

Operacyjnie Jurajska sp. z o.o. pozostanie odrębną spółką i stanię się trzecim segmentem działalnosci Grupy Hortex obok segmenu sokowego (Hortex sp z o.o.) oraz segmentu mrożonkowego (Polski Ogród sp. z o.o.).

 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum