Reklama
Partner serwisu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hortex sprzedał rosyjski oddział. Jest komentarz firmy

pozbył się 100 proc. udziałów swojej spółki operacyjnej w Rosji Ortika Frozen Foods, dostawcy ryb Agama Group. Nowy właściciel firmy będzie mógł produkować produkty pod znaną marką do końca roku - pisze Kommersant.
Reklama

Firma w Rosji produkowała w trzech zakładach partnerskich – dwóch zlokalizowanych w rejonie Moskwy i trzecim w Karelii.

Polska firma sprzedała 100 proc. udziałów swojej spółki zależnej dostawcy ryb Agama Group. Jak wyjaśnia Kommersant, Agama, prowadzona jest przez Jurija Alashejewa i Igora Łysenkowa i zajmuje się produkcją ryby i owoców morza pod markami Agama oraz Bay of Plenty.

Agata Bonikowska, członek zarządu spółki Polski Ogród, wchodzącej w skład Grupy Hortex komentuje zbycie rosyjskiej spółki – Ortika Frozen Foods.
W odniesieniu do doniesień rosyjskiego portalu Kommersant.ru potwierdzamy, że spólka Polski Ogród, wchodząca w skład Grupy Hortex, zbyła rosyjską spółkę Ortika Frozen Foods, dystrybutora i producenta żywności mrożonej, prowadzącego działalność na rynku rosyjskim, na rzecz Grupy Kompania Agama (GK Agama). GK Agama to lokalny gracz, aktywny na rynku FMCG w Rosji, specjalizujący się w produkcji i dystrybucji mrożonych ryb i owoców morza. Nabycie Ortika Frozen Foods umożliwi GK Agama dywersyfikację działalności i rozszerzenie portfolio produktów.
Ortika Frozen Foods prowadziła działalność niezależną od polskich operacji Grupy Hortex – zarówno zakupy surowca, produkcja i sprzedaż produktów były realizowane i zarządzane lokalnie.
Decyzja o wyjściu z rosyjskiej inwestycji została podjęta kilka miesięcy temu. Rozmowy w sprawie sprzedaży Ortika Frozen Foods były prowadzone z kilkoma podmiotami. Transakcja została zamknięta w pierwszych dniach czerwca br., natomiast 11 lipca br. dopełnione zostały procedury formalne rejestracji nowego udziałowca w Jednolitym Państwowym Rejestrze Osób Prawnych w Federacji Rosyjskiej. Docelowo zbycie spółki Ortika Frozen Foods oznacza całkowite wycofanie marki Hortex z rynku rosyjskiego.


Grupa Hortex to polska firma istniejąca od ponad 70 lat, prowadząca działalność na rynku FMCG. W skład Grupy Hortex wchodzą obecnie firmy: Polski Ogród, zajmujący się produkcją i dystrybucją produktów mrożonych (mrożonych owoców i warzyw, zup i dań mrożonych), Hortex zajmujący się produkcją i dystrybucją soków, nektarów i napojów owocowych i warzywnych oraz Jurajska SA, producent i dystrybutor wody mineralnej i napojów gazowanych, istniejąca na rynku od blisko 60 lat.

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum