Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hygienika przejmuje 24 drogerie Meng w Luxemburgu

Spółka zależna Hygieniki SA podpisała umowę na zakup udziałów w sieci drogerii Meng w Luxemburgu.
Reklama

- Przejęcie drogerii na Zachodzie jest dla Hygieniki ogromnym sukcesem, a zaistniałe współdziałanie wynikające z kroków takich jak: wspólna centrala, wspólne zakupy, rozwój marek własnych na skalę europejską, obniżenia kosztów logistyki, prowadzanie wielu działań z poziomu Polski znacznie obniży koszty działalności co przełoży się na zwiększenie zysków w przyszłości. Naszym dostawcom firmom z Polski również daje to szanse rozwoju na rynkach europejskich - mówi Kamil Kliniewski, prezes Hygieniki.

Kliniewski podkreśla także, że „potencjał rozwoju sieci zakłada podwojenie liczby sklepów Meng na przestrzeni najbliższych 2-3 lat i odpowiednio zwiększenie obrotów do około 40-50 milionów euro oraz EBITDA po wprowadzeniu zarządzania nowych władz powinno przekroczyć 10 proc.".

Obecnie w Luxemburgu działają  24 drogerie Meng m.in. w Grevenmacher, Mersch, Bettembourg, etc. W stolicy mieści się 6 sklepów.Obecnie drogerie Meng są jedynymi drogeriami w tym kraju. Obroty sieci w 2015 powinny wynieść ok 15 milionów euro przy rentowności EBITDA około 6 proc.
Jak mówi Kamil Kliniewski „Luxemburg to kraj z najwyższymi zarobkami na naszym regionie (średnie wynagrodzenie to około  4916 euro/miesiąc), jest tam również najniższe bezrobocie w Europie, więc równoznaczne jest to, że konsumpcja jest tam najwyższa."

 Przejęcie sieci w Europie Zachodniej początkuje ekspansję firmy oraz koncentrację na bardzo perspektywicznych dla handlu rynkach.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum