Reklama

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Hygienika zmieniła siedzibę i nazwę - Kerdos Group

Sąd zarejestrował zmianę dotychczasowej firmy i siedziby Hygienika SA - na podstawie odpowiednich uchwał, podjętych przez akcjonariuszy podczas WZ. Obecnie spółka działa już pod firmą Kerdos Group SA (kerdos po grecku oznacza zysk), a jej siedziba znajduje się w Warszawie. Wcześniej był to Lubliniec w woj. śląskim.
Reklama

- Wkrótce powinniśmy sfinalizować sprzedaż zakładu produkcyjnego w Lublińcu, a jednocześnie intensyfikujemy rozwój sieci drogerii Dayli oraz sieci drogerii w Luksemburgu. Kerdos Group to spółka holdingowa, skupiona na sprzedaży detalicznej i hurtowej artykułów kosmetycznych i higienicznych poprzez sieć drogerii, w tym również poza Polską. Będziemy rozwijać również handel internetowy oraz rozważamy inne ciekawe projekty o wysokiej stopie zwrotu z inwestycji - mówi Kamil Kliniewski, prezes zarządu Kerdos Group SA.
To właśnie drogerie są motorem wzrostu wyników Kerdos Group. Narastająco po trzech kwartałach br. Grupa zaksięgowała 174,2 mln zł przychodów ze sprzedaży (+50% rdr), generując 59,2 mln zł zysku brutto na sprzedaży (+43% rdr). Segment produkcyjny odpowiadał za 6 proc. przychodów, sprzedaż hurtowa - za 30 proc, a sprzedaż detaliczna w drogeriach Dayli - za 64 proc. uzyskanych przychodów. Oczyszczając wyniki uzyskane w 2013 roku ze zdarzenia jednorazowego (zysk na okazyjnym nabyciu aktywów sieci drogerii Dayli), rezultat EBITDA za okres styczeń-wrzesień 2014 roku wzrósł w porównaniu do analogicznego okresu 2013 roku o 53 proc. (do 17,4 mln zł), a zysk netto przypisany akcjonariuszom Hygieniki - o 95 proc., do 11,2 mln zł.
W celu sfinansowania szybszego rozwoju sieci drogerii Dayli spółka rozpoczyna spotkania z inwestorami. Spółka zamierza pozyskać 25 mln zł na otwarcia nowych lokalizacji drogerii Dayli, a obligacje mają zadebiutować na rynku Catalyst.
- Do końca 2015 roku planujemy uruchomić 50 nowych własnych sklepów oraz dodatkowe 20 w ramach uruchamianego programu franczyzowego - zapowiada Prezes Kliniewski.
Od przejęcia Dayli, czyli od marca 2013 roku, uruchomiono ponad 20 nowych lokalizacji, zamykając lokalizacje nierentowne. W finalnym rezultacie sieć drogerii Dayli powiększyła się z ówczesnych 158 lokalizacji do obecnych 165 (7 placówek netto).
- Rozpoczęliśmy proces przejmowania drogerii Meng w Luksemburgu (jedyna sieć drogerii w tym kraju, obecnie 24 lokalizacje). To bogaty rynek, na którym można osiągać wysokie marże. Proces przejmowania rozpoczęliśmy pod koniec lipca br. i zgodnie z podpisaną umową zakończy się on w kwietniu 2017 roku, kiedy powinniśmy posiadać już 100% udziałów, a przychody sieci Meng mogą mieć wartość 40-50 mln euro rocznie - informuje Kamil Kliniewski, prezes zarządu Kerdos Group SA.
Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum