Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

ID Logistics rozwija usługi dla sieci handlowych

Grupa ID Logistics, lider logistyki kontraktowej, odnotowała w 2015 roku przychód w wysokości 930.8 mln EUR. Oznacza to wzrost o 6.4 proc. w porównaniu do 2014 roku. Rok fiskalny 2015 był kolejnym rokiem intensywnego rozwoju Grupy ID Logistics, szczególnie jeśli chodzi o branżę e-commerce.
Reklama

W czwartym kwartale br. przychód Grupy ID Logistics wyniósł 250,5 mln EUR, co oznacza wzrost o 6.8 proc. w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym.

Rok 2015 rok był kolejnym rokiem wzrostu organicznego Grupy ID Logistics, wynikającego głównie z uruchomienia nowych projektów. W 2016 roku, Grupa ID Logistics będzie nadal uczestniczyła w licznych przetargach, jednocześnie przywiązując dużą wagę do kontroli kosztów, związanych z uruchomieniem nowych aktywności. 

W czwartym kwartale br. Grupa ID Logistics rozszerzyła zakres obsługi obecnych klientów i podpisała nowe kontrakty, których realizacja rozpocznie się już w 2016 roku. We Francji, dla sieci sklepów Simply Market, firma zarządzać będzie podparyskim magazynem z kontrolowaną temperaturą o powierzchni ponad 10 tys.mkw. ID Logistics, w ramach współpracy z siecią handlową BUT, będzie zarządzać magazynem o powierzchni 30 tys.mkw, odpowiadając za dostawę artykułów elektrycznych i mebli domowych do sklepów zlokalizowanych w regionie Paryża i północnej Francji. Grupa uruchomi też magazyn o powierzchni 27 tys.mkw. dla sieci sklepów Alinea i będzie zarządzać procesami składowania i realizacji zleceń. W Rosji, wiodąca sieć handlowa X5 powierzyła ID Logistics zarządzanie nową moskiewską platformą o powierzchni 40 tys.mkw. W Hiszpanii, jeden z głównych klientów Grupy powierzył jej zarządzanie platformą e-commerce o powierzchni 25 tys.mkw. Natomiast w Niemczech, w ramach zarządzania procesami logistycznymi grupy kosmetycznej i perfumeryjnej Nobilis, ID Logistics prowadzić będzie specjalistyczny magazyn w Weilbach. W Chinach duża sieć handlowa LianHua powierzyła Grupie ID Logistics zarządzanie magazynem o powierzchni 20 tys.mkw. z kontrolowaną temperaturą. ID Logistics będzie nadal wspierać rozwój i strategię zintegrowanych przepływów logistycznych dla sieci Carrefour, uruchamiając magazyn o powierzchni 24 tys.mkw. w Dongguan.

W Polsce ID Logistics odnotowało intensywny rozwój w ramach swojego podstawowego obszaru działalności czyli logistyki kontraktowej. W 2015 roku przychody z magazynowania wzrosły o 17.2 proc w porównaniu do 2014 roku, co zrównoważyło zmniejszenie przychodów ze sprzedaży usług transportowych. Osiągnięte wyniki w głównej mierze były rezultatem przyjętej strategii Grupy, zakładającej nastawienie na rozwój logistyki kontraktowej, co z kolei wiązało się ze znacznym zmniejszeniem portfolio usług transportowych.

ID Logistics Polska jest częścią międzynarodowej Grupy ID Logistics i głównym dostawcą usług logistycznych dla branży retail oraz DIY (Do-It-Yourself), przemysłowej i FMCG. Specjalizuje się w logistyce kontraktowej i dodatkowych usługach logistycznych, zapewniając klientom pełne wsparcie w efektywnym zarządzaniu w ramach łańcucha dostaw (magazynowanie, co-packing, cross-docking, transport). ID Logistics obsługuje klientów w 8 centrach logistycznych o łącznej powierzchni magazynowej 200 tys. mkw. Posiada też 2 oddziały transportowe. Obecnie firma zatrudnia ponad 1100 osób. Siedziba główna mieści się w Katowicach. 

 

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (0)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum