Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

IKEA: 5,5 mld zł sprzedaży, 169 mln zł zysku

IKEA planuje wzrost sprzedaży w porównaniu z wynikiem za rok obrotowy zakończony 31 sierpnia 2022 roku. Głównym (pod względem generowanej wartości sprzedaży) kanałem pozostaną sklepy stacjonarne, drugim w kolejności będzie sprzedaż internetowa. Na wzrost sprzedaży będzie miał wpływ nowy sklep w Szczecinie otwarty w czerwcu 2021 roku.
Reklama


Spółka udostępniła nowe kanały sprzedaży jakimi są Punkty Planowania IKEA i planuje ich rozwój w różnych miastach. Oprócz fizycznych Punktów Planowania IKEA, spółka ciągle rozwija usługi zdalnego planowania, które odgrywają coraz większy udział w sprzedaży. Jednocześnie, Spółka zamierza zaoferować klientom możliwość odbierania zamówień w jeszcze większej liczbie paczkomatów oraz Punktów Odbioru Zamówień (zarówno
fizycznych, jak również mobilnych).

Przychody ze sprzedaży wzrosły o 11% w stosunku do przychodów osiągniętych w poprzednim roku obrotowym i wyniosły 5.543.865 tys. zł. Zysk na sprzedaży wyniósł 278.720 tys. zł, a wynik na działalności operacyjnej 252.156 tys. zł. Wynik brutto był zyskiem w wysokości 249.625 tys. zł, a zysk netto wyniósł 169.082 tys. zł. Zysk zostanie przeznaczony w całości na wypłatę dywidendy na rzecz jedynego Wspólnika – INGKA Holding Europe B.V.
Przeciętne zatrudnienie w roku obrotowym zakończonym 31 sierpnia 2022 roku wyniosło 5.963 pracowników.Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum