Reklama
Partner portalu

DlaHandlu.pl – wiadomości handlowe, FMCG, ecommerce, franczyza, sieci handlowe

Ikea podnosi płace etatowych pracowników do 15 zł brutto za godzinę

Od stycznia pracownicy i pracownice Ikei zarabiają nie mniej niż 15 zł za godzinę. Ikea chce stać się w ten sposób atrakcyjnym miejscem pracy i przyciągać najlepszych - podaje gazeta.pl
Reklama

Niedawno rząd ujawnił projekt zmian w ustawie o płacy minimalnej. Minimalna płaca godzinowa w wysokości 12 zł miałaby wejść w życie od lipca tego roku i dotyczyłaby m.in. osób pracujących na umowę-zlecenie.

Tymczasem spółka Ikea Retail, prowadząca sklepy Ikea w Polsce, zdecydowała, że od stycznia br. każdy zatrudniony na podstawie umowy o pracę pracownik Ikei zarabia co najmniej 15 zł brutto za godzinę, czy 2400 brutto miesięcznie.

Rzecznik Ikei zapewnia też, że wszyscy pracownicy sklepów sieci są zatrudniani na podstawie umowy o pracę. Skąd więc płaca godzinowa? - W ten sposób się rozliczamy. W zależności od miesiąca zatrudnieni w Ikei przepracowują różną liczbę godzin - mówi Katarzyna Balashov.

Na całym świecie Ikea zatrudnia ok. 150 tys. osób, w Polsce - ok. 15 tys. Prowadzi ponad 300 sklepów niemal w 30 krajach.

 

Reklama

Lista tagów

Zobacz komentarze (1)

Proszę podać imię
Proszę wpisać treść komentarza
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum